دولت نتوانست با فساد برخورد کند/ هیچ چاقویی دسته خودش را نمی بُرد

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه فرصت را باید غنیمت بشماریم، گفت: دولت نتوانست با فساد برخورد کند؛ زیرا هیچ چاقویی دسته خودش را نمی بُرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید مصطفی آقا میرسلیم کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع دانشجویان دانشگاه امیرکبیر با تأکید بر اینکه باید فرصت را غنیمت بشماریم، گفت: کشوری که به دنبال توسعه است نباید اجازه دهد فرصت ها ازدست برود.

وی در ادامه سخنانش به بحث خصوصی سازی شرکت های دولتی اشاره کرد و گفت: بر اساس آمار و اطلاعات موجود تنها بین پنج تا ده درصد خصوصی سازی ها درست صورت گرفته و بقیه آنها در دست افراد وابسته به دولت است که نمونه آن حقوق های نجومی است.

میرسلیم ادامه داد بارها به دولت یازدهم از روی دلسوزی در خصوص فساد مطالب را گوشزد کردم ولی آنها توجه نکردند، اظهار داشت: دولت نتوانست با فساد برخورد کند؛ زیرا هیچ چاقویی دسته خودش را نمی برد.

کاندیدای ریاست جمهوری افزود: قبل از  مناظره اول گفتم که مناظره‌ای برگزار ‌کنیم که خیرش به مردم برسد و نگذاریم به منازعه تبدیل شود، اما آنها توجه نکردند.

میرسلیم با اشاره به تعطیلی کارخانجات در دولت یازدهم، گفت: برخی کارخانه‌ها چنان تعطیل هستند که دم درشان علف سبز شده است. دولت یازدهم می‌دانست که در زمان احمدی‌نژاد چه مسائلی در کشور رخ‌داده است. نامزدهای امروز هم می‌دانند کشور در چه شرایطی قرار دارد باید مشکلات و مسائل را حل کنید نه اینکه بعد ۴ سال بگویند این مشکلات مال دولت قبل است.

میرسلیم با بیان اینکه سخن من درباره فرصت های از دست رفته است، گفت: موضوعی که باید به آن توجه شود مبحث تخلف هاست. در مناظره هفته گذشته یکی از کاندیداها به شهردار تهران اعتراض کرد که با برج سازی مشکلات بسیاری برای شهر تهران بوجود آورده و شهردار تهران در پاسخ به او گفت مجوز این برج ها توسط شورای عالی شهرسازی صادر شده است، من بهتم برد زیرا هر دوی اینها دستشان در این فساد و تخلف درگیر است.

وی در خصوص اقدامات دولت یازدهم در حوزه بهداشت و درمان ادامه داد: در حوزه درمان دولت یازدهم اقدامات خوبی انجام داده است اما هنوز با آب فاضلاب در جنوب تهران برای مردم سبزی کاشته می‌شود و به خورد مردم داده می‌شود، به فکر درمان بودن خوب است اما مهمتر از آن بحث بهداشت است. ما اصل را رها کرده و به فرع پرداخته ایم. شغل پزشکی شغل مقدسی است به شرط آنکه برای شفا باشد نه برای کاسبی.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: امروز اعضای دولت بیکاری، تورم و خشکسالی را از مشکلات کشور می دانند باید به آنها بگوییم پس در این ۴ سال چه می کردید؟ اگر برنامه و مدیریت درست انجام می شد امروز شاهد رشد آلودگی بیشتر شهر تهران و دیگر مسائل نبودیم، آیا دو ماه قبل از انتخابات باید به فکر مشکلات مردم افتاد؟

میرسلیم با طرح این سئوال که چرا باید دانشجویان و تحصیلکردگان به خارج از کشور بروند، گفت: مهاجرت دانشجویان و جوانان به خارج از کشور نشان می دهد که امکان جذب و اشتغال جوانان در کشور وجود ندارد اما من با برنامه هایی که دارم می دانم که می‌شود برای جوانان شرایط اشتغال را فراهم کرد.

وی در پاسخ به سئوالی در خصوص اینکه شما خود را یک مجری مقتدر می دانید یا خلاق، گفت: این دو با هم تجمیع شدنی است و ما با دانشجویان نشان دادیم که می‌شود یک مجری مقتدر بود و با خلاقیت برای مشکلات کشور راهکار پیدا کرد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سئوالی در خصوص اینکه به نظر شما چه رئیس جمهوری باید روی کار بیاید، گفت: من معتقدم رئیس جمهوری باید روی کار بیاید که به توانایی های کشور افتخار و با توکل به توانایی های داخل در صحنه های بین المللی شرکت و از حقوق مردم دفاع کند.

میرسلیم در خصوص اینکه آیا به نفع نامزدی کناره گیری خواهد کرد، افزود: من برای اداره کشور آمده ام نه برای کنار کشیدن و با قدرت به دنبال آن هستم که در صورت اعتماد مردم، مشکلات کشور را حل کنم. من گوش شنوا برای شنیدن حرف مخالفان دارم و برای خدمت آمده ام نه توهین و پرخاش.

وی تصریح کرد: مسئله ای که در کشور وجود دارد این است که چرا باید دولت به خام فروشی افتخار کند و بگوید که فروش نفت به روزی ۲.۵ میلیون بشکه رسیده است. آیا این افتخار دارد؟

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در خصوص انتقادات دو مناظره کانددیدا ها در اینکه در این مناظرات فقط مشکلات مردم که خود آنها بهتر از آنها اطلاع دارند را مطرح می کنند و راهکاری برای آنها ارائه نمی شود، خاطرنشان کرد: زمان مناظره بسیار کم است و در این زمان کم نمی شود هم مشکلات را مطرح و هم راهکارهایی برای آنها مطرح کرد.

میرسلیم در خصوص اینکه دولتمردان یازدهم مسائل و مشکلات را به دولت سابق ربط می دهند، گفت: به نظر من باید مشخص باشد  دولتی که سر کار می آید چه چیزی را با چه شرایطی تحویل گرفته و چه چیزی را در پایان ۴ سال تحویل می دهد. من در دولتم مشخص می کنم که چه چیزی تحویل گرفت و در پایان ۴ سال چه تحویل می دهم.

ادامه داد: باید مشخص باشد در پاسخ به انتقاداتی که به دوره وزارتش شد، افزود: دوران وزارت من یکی از دوران های درخشان وزارت فرهنگ و ارشاد بود و سیاه نمایی هایی که امروز از طرف مخالفمانم می‌شود به دلیل ترس آنها از رای آوردن من است.

وی برنامه اش برای جوانان را در چند زمینه دانست و گفت: اولین نکته ای که باید در خصوص اشتغال جوانان و کار به آن توجه شود این است که در کشور کارگاههای وجود دارد که در لبه پرتگاه سقوط هستند. باید این شرکت ها و کارخانه ها از ورشکستگی نجات یابند تا تعداد بیشتر بیکار نشوند. مسئله دوم فرصت گرفتن از بانکها برای صاحبان مشاغل است تا آنها بتوانند کارگاههای خود را دوباره بازگشایی کرده و به فعالیت ادامه دهند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: من معتقدم قبل از هر سرمایه گذاری جدید باید به فکر بهره وری از سرمایه های موجود بود و بعد از این بدنبال سرمایه گذاری های جدید رفت.

میرسلیم با بیان اینکه باید ایرانی داشته باشیم که همه به دنبال ثروت بر مبنای کار و تلاش باشد، گفت: بسیاری با برداشته شدن تحریم ها مخالف بودند زیرا در زمان تحریم از طریق قاچاق سرمایه های بسیاری بدست آورده بودند. نباید این سرمایه داران را با سرمایه دارانی که ثروت خود را با تلاش و کار بدست آورده و انسانهای نیکوکار و خیری هستند یکسان دانست.

وی افزود: اداره کردن کشور با نفت کار خطایی است. من معتقدم که باید به مردم اجازه فعالیت داد زیرا آنها هستند که می توانند چرخ اقتصاد کشور را بچرخانند. مگر ترکیه و ژاپن نفت دارند که به پیشرفت رسیده اند. این کشورها با اتکا به مردمشان توانسته اند به پیشرفت برسند.

کد خبر 3971664

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 3 + 0 =

  نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 1
  • امیر IR ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۷
   0 0
   اینکه هیچ چاقویی دسته خودش رانمی برد کاملا صحیح است. واقعاً چرا بامفاسد اقتصادی بطورجدی برخورد نمیشود. مخصوصاً با معوقات بانکی که معزلی برای اقتصاد شده است