گزارش تحلیلی - خبری مهر؛

معضلی که سه سال است استقلال را آزار می‌دهد/ بلاتکلیفی ۱۱ بازیکن!

شناسهٔ خبر: 3993537 -
اتفاقی که سه سال اخیر در استقلال رخ داده و لطمات جبران ناپذیری را به این تیم وارد کرده در فصل نقل و انتقالات لیگ هفدهم به دغدغه اصلی هواداران تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، اعتراض‌های بحق هواداران دوباره در فضای مجازی به اوج رسیده و دوباره بحث رفتن جلوی درب وزارت ورزش به گوش می رسد، برخی از لیست خروجی های استقلال می گویند و بعضی ورودی هایی را معرفی می کنند که یک به یک در حال پیوستن به رقبا هستند.

برخی هم هر روز برای استقلال مدیر عامل جدیدی معرفی می کنند و کار به جایی رسیده که یک پیشکسوت به یکی از اعضای هیات مدیره گفته بگذارید من به جای افتخاری بیایم و فیلیکس ماگات را روی نیمکت استقلال بنشانم.

این حرف ها و خبرها و شایعه ها همه آشنا هستند. در واقع استقلال به این موارد حداقل سه سالی هست که آشناست. این تیم سه سال است که هر سال در مهمترین مقطع فصل یعنی در اوج نقل و انتقالات که تیم شکل و هویت و شخصیت خود را پیدا می کند با این شایعه ها دست به گریبان است. شایعه هایی که البته از تصمیم های اشتباه نشات می گیرند. از حرف هایی رسمی در مورد تغییر در هیات مدیره و تغییر مدیر عامل و سرمربی.

در استقلال سه سال است که درست در همین مقطع هیات مدیره توسط وزارت ورزش تغییر می کند و مدت زیادی هم درگیر این قصه است. امروز دوباره ماجرا همینگونه است، وزارت ورزش اعلام کرده که هیات مدیره را معرفی می کند و البته برای معرفی دست دست می کند. انگار قرار است شاخ غول شکسته شود، انگار قرار نیست با سرعت و دقت استقلال مهره چینی شود. این باشگاه هر سال همین مشکل را دارد و به نظر می رسد باید این موضوع کاملا حل شود نه برای امسال که برای همیشه.

مگر هر سال همه باشگاه ها این همه تغییر در هیات مدیره دارند؟ مگر تعیین هیات مدیره چقدر زمان لازم دارد؟ استقلال روزهای بلاتکلیفی را سپری می کند در حالی که سپاهان و پرسپولیس در حال یارگیری هستند و مربی خود را هم مثل مدیرشان می شناسند و کم کم در حال برنامه ریزی برای شروع اردوهای سال بعد هستند.

استقلال اما نمی داند باید چه کند؟ یازده بازیکن قرارداد ندارند و لازم است که همین امروز آنها را به باشگاه فرا بخوانند و تعیین تکلیف کنند. علاوه بر آن معلوم شد که با این نفرات در مواجهه با صخره های سخت استقلال به بازیکنان با تجربه تر و بین المللی تری نیاز دارد اما افتخاری تماشاچی است، او نمی داند با معرفی اعضای جدید هیات مدیره برنامه های آتی چیست. حتی اگر ایمان داشته باشد که خودش عوض نمی شود باید باز هم صبر کند تا هیات مدیره معرفی و بودجه سال آینده مصوب شود و بعد کار را شروع کند و این یعنی از دست رفتن طلای زمان.

استقلال در واقع همان قدر بلاتکلیف است که نفت تهران بلاتکلیف است، که استقلال خوزستان بلاتکلیف است، که تراکتور سازی بلاتکلیف است چون این تیم هم فعلا صاحب ندارد. چند روز قبل نقل قولی از افتخاری منتشر شد که گفته بود وزیر ورزش توصیه کرده تا بعد از مشخص شدن اعضای هیات مدیره بازیکن نگیرند. این نقل قول البته تکذیب شد اما واقعیت غائی در این رابطه همین است چرا که بدون هیات مدیره و مذاکره مدیر عامل عملا بازیکن گرفتن به درد هیچکس نمی خورد و البته به دلیل غیر قانونی بودن تعداد نفرات هیات مدیره که طبق اساسنامه باید ۵ نفر باشند، قراردادی نمی تواند بسته شود.

در هر صورت استقلال در حال از دست دادن زمان است، منصوریان و خود افتخاری هم هر چقدر مطمئن باشند که می مانند باز هم باید صبر کنند و تایید قطعی بگیرند و کار را شروع کنند. باید دید این بلاتکلیفی استقلال و بیکار نشستن و نگاه کردن به بازار مکاره نقل و انتقالات تا کی ادامه پیدا می کند و چه زمانی این باشگاه از برزخ های تکراری نجات پیدا می کند؟

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 10 =