مدیرکل امور عشایر استان سمنان:

۱۶۳ خانوار عشایری در سرخه زندگی می‌کنند/ پرورش ۴۶۰۰ راس دام

شناسهٔ خبر: 4058109 -
سرخه - مدیرکل امور عشایر استان سمنان با بیان اینکه ۷۱۳نفر عشایر در قالب ۱۶۳خانوار در سرخه زندگی می کنند، گفت: این تعداد چهار هزار و ۶۰۰ راس دام را نگهداری می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید رضا حسینی بعدازظهر یکشنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره امور عشایر سرخه به میزبانی فرمانداری این شهرستان ضمن بیان اینکه ۱۶۳ خانوار عشایری روستایی در مناطق کوهستانی و ییلاقی شمال شهرستان ساکن هستند، بیان کرد: وجود چهار هزار و ۶۰۰ راس دام، تولید لبنیات، گوشت، صنایع دستی و پوشاک، تولید۲۶۰ تن شیر و لبنیات و ۲۷۰ تن گوشت قرمز در زمره ظرفیت‌های عشایر سرخه هستند.

وی با تبیین نقش بسیار فعال و پویای عشایر در عمل به اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی، افزود: در حال حاضر هریک‌ فرد عشایری مایحتاج ۱۶ نفر ازجامعه در قالب لبنیات، گوشت قرمز، صنایع دستی و پوشاک را تامین می کند که این امر، نقش آفرینی ویژه ای در امر اقتصاد است.

مدیرکل امور عشایر استان سمنان گفت: شهر و اقتصاد شهری توسعه یافته نیازمند وجود جامعه عشایری و روستایی توسعه یافته است لیکن باید نگاه ویژه به مقوله عشایر و روستانشینان داشته باشیم.

حسینی بیان کرد: عشایر سرخه با اهدای شهدای انقلاب اسلامی و همچنین تاثیر گذاری مهم در چرخه اقتصادی توانسته‌اند نقش آفرینی خوبی را در اقتصاد داشته باشند.

وی افزود: پیگیر رفع مشکلات مربوط به عشایر به خصوص سهمیه‌های مختلف دولتی هستیم.

در این مراسم مجید گلیوری به عنوان جایگزین مصطفی ناظریه معرفی شد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 9 =