حزب دموکرات آمریکا:

اخراج «استیو بانون» دیدگاه و اقدامات منفور ترامپ را تغییر نمی دهد

شناسهٔ خبر: 4062682 -
حزب دموکرات آمریکا با انتشار یک بیانیه اعلام کرد که با اِخراج استراتژیست ارشد دونالد ترامپ از کاخ سفید، هیچگونه تغییری در دیدگاهها و اقدامات منفور رئیس جمهوری آمریکا حاصل نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، حزب دموکرات آمریکا روز جمعه در واکنش به برکناری «استیو بانون» از سمت استراتژیست ارشد رئیس جمهوری آمریکا، با انتشار یک بیانیه تأکید کرد که «از حامیان برتری نژادی سفیدپوستان در کاخ سفید یک نفر کاسته شد».

با این حال حزب دموکرات آمریکا در بیانیه خود متذکر شد که «این برکناری در دیدگاهها و اقدامات منفور دونالد ترامپ تغییری ایجاد نخواهد کرد».

در بخشی از بیانیه حزب دموکرات آمده است: «دونالد ترامپ چندین دهه به تقویت نفرت و عداوت در جامعه پرداخته است؛ از جمله تلاشهای اخیر او برای تفرقه افکنی در کشورمان و حمایت از برتری طلبان سفیدپوست».

دموکراتها در بیانیه روز جمعه خود خاطرنشان کردند که «آمریکا هنوز به رهبرانی نیاز دارد که نماینده تنوع [نژادی] در میان مردم آمریکا باشند».

گفتنی است که اوایل روز جمعه، سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که «استیو بانون و جان کلی- رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید- متقابلاً تصمیم گرفتند که روز جمعه (هجدهم آگوست)، آخرین روز فعالیت بانون در سمت استراتژیست ارشد کاخ سفید باشد».

گفتنی است که استیو بانون ۶۳ ساله بارها از سوی مخالفان خود به عنوان مدافع برتری نژادی سفیدپوستان معرفی شده است.  

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 9 =