توضیحات شهرام نیا درباره نحوه حضور ایران در نمایشگاه کتاب پکن

مدیر غرفه ایران در نمایشگاه کتاب پکن درباره نحوه حضور ایران در نمایشگاه بین المللی کتاب پکن ۲۰۱۷ به عنوان میهمان ویژه توضیحاتی ارائه داد.

امیر مسعود شهرام نیا مدیرعامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی و قائم مقام نمایشگاه بین المللی کتاب تهران صبح امروز شنبه ۲۸ مرداد در جریان نشست خبری با موضوع حضور ایران به عنوان میهمان ویژه در نمایشگاه بین المللی کتاب پکن ۲۰۱۷، در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه با توجه به اینکه حضور کشور میهمان ویژه در یک نمایشگاه بین المللی کتاب بر اساس یک پروتکل مشخص صورت می گیرد، آیا چینی ها درخواست مشخصی از ایران پیرامون نحوه حضور در نمایشگاه یاد شده دارند؟ گفت: در تفاهم نامه فیمابین دو نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و پکن، قواعد و ضوابط حضور کاملا مشخص است. ضمن اینکه ما در تعامل با طرف چینی، درس های زیادی از آنها گرفتیم؛ مسئولان نمایشگاه کتاب پکن بسیار دقیق و ضابطه مند هستند و تا این لحظه بیش از هزار نامه با طرف چینی طی دو ماه گذشته مبادله کرده ایم.

وی افزود:  این همراهی چینی ها با ما در این خصوص بسیار خوب بوده و آنها در این ارتباط نهایت همکاری را با ما داشته اند، همانطور که شما هم اشاره کردید پروتکل مشخصی در این ارتباط وجود دارد و طبیعتا آنها قواعد و مقررات خودشان را در این مورد دارند و در مورد عرضه برخی کتاب های مذهبی و همچنین به تعبیر آنها جنگی سخت گیری هایی داشته اند.

مدیرعامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی همچنین گفت: ما هم سعی کرده ایم که به قوانین آنها احترام بگذاریم و امیدوارم نحوه حضور ما در نمایشگاه کتاب پکن حضوری کم حاشیه و مناسب باشد.

کد خبر 4063122

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =