سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان:

حریق انبارهای الوار و مغازه لباس فروشی در بازار ریسمان اطفا شد

شناسهٔ خبر: 4112344 -
اصفهان - سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: حریق مغازه لباس فروشی در بافت تاریخی بازار ریسمان میدان امام علی (ع) با همت آتش‌نشانان اطفا شد.

محمد شریعتی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه آتش سوزی مغازه لباس فروشی ساعت ۲۱ و ۵۶ دقیقه شب گذشته به ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان اعلام شد،  اظهار داشت: با توجه به حساسیت موقعیت حریق بلافاصله اکیپ ایستگاه های ۹-۱۷ در رینگ اول به محل اعزام و ایستگاه های چهار و هفت هم در رینگ دوم پشتیبانی به همراه  افسر کشیک وقت راهی محل حادثه شدند که در کمتر از یک  دقیقه اکیپ اول به محل رسیدند.

وی افزود: پس از رسیدن اکیپ اعزامی به محل شاهد حریق درمغازه لباس فروشی بودند که با عکس العمل سریع توانستند حریق را اطفاء و از سرایت به سایر نقاط جلوگیری کنند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با بیان اینکه این حریق با توجه مجاورت مغازه  با کاربری های مخاطره آمیز، بافت تاریخی همچنین سقف های چوبی می توانست خسارت های جبران ناپذیری را بر بنای تاریخی و ارزشمند بازار وارد کند، ابراز داشت: خوشبختانه با لطف خداوند متعال و حضور به موقع و واکنش سریع اکیپ آتش نشانی اطفاء و از سرایت به دیگر نقاط جلوگیری به عمل آمد.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه این حریق خسارت جانی نداشت، تصریح کرد: علت این حریق توسط کارشناسان پیشگیری از حریق این سازمان تحت بررسی است.

آتش سوزی انبارهای الوار پس از چهار ساعت پاکسازی شد

شریعتی همچنین به حادثه آتش‌سوزی انبار الوار های چوب در شهرک صنعتی امیر کبیر اشاره کرد و گفت: این حادثه نیز ساعت ۲۲ و ۱۶ دقیقه شب گذشته به ستاد فرماندهی آتش نشانی شهرداری اصفهان اعلام شده است.

وی با بیان اینکه برای این حادثه نیز اکیپ ایستگاه های ۱۰ ،۲۲ ، ۱۸ و ۲۱ با پشتیبانی ۸ دستگاه خودرو اطفائیه فوق سنکین و سنگین ، ۱ دستگاه خودرو آبرسان و خودرو حامل دستگاه تنفسی به همراه مدیر منطقه ۳ عملیاتی و  افسران کشیک وقت و ۲ دستگاه لودر راهی محل حادثه شدند، اظهار داشت: پس از رسیدن اکیپ اول و بررسی محل، شاهد حریق سنگین در انبار الوار های چوب بودند که بدلیل حرارت زیاد و دود ناشی از حریق همچنین وجود مواد مشتعل در محل، احتمال سرایت حریق به دیگر نقاط و ریزش سقف انبار بلافاصله اکیپهای عملیاتی جهت جلوگیری از گسترش حریق از چهار ضلع نسبت به اطفاء محل اقدام کردند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان ادامه داد: با رشادت آتش نشانان، در همان دقایق ابتدایی حریق تحت کنترل و اطفاء و پس از حدود چهار ساعت پاکسازی شد و از سرایت به دیگر نقاط جلوگیری به عمل آمد.

وی با تاکید بر اینکه ایمنی در کارگاه هایی که با مواد قابل اشتعال سر و کار دارند ایمنی می بایست حرف نخست را بزند ابراز داشت: این انبار یک بار هم در سال ۹۵ دقیقا دچار چنین حریق  شده بود که می بایست علت این حریق بطور دقیق مشخص شود تا از چنین مواردی جلوگیری به عمل آید.

شریعتی تصریح کرد : با توجه به اینکه هم زمان دو حریق سنگین و پر مخاطره در دو نقطه از شهر اتفاق افتاده بود، ستاد فرماندهی آتش نشانی با تدبیر و درایت توانست هر دو حریق را فرماندهی و کنترل کند.

شریعتی افزود: علت این آتش سوزی و میزان خسارات توسط کارشناسان پیشگیری از حریق سازمان تحت بررسی است.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 11 =