آل‌خلیفه از برگزاری نماز جمعه شیعیان بحرین ممانعت کرد

شناسهٔ خبر: 4112518 -
نظامیان رژیم آل خلیفه برای ۶۵ اُمین هفته متوالی از برگزاری بزرگترین نماز جمعه شیعیان بحرینی در منطقه الدراز ممانعت به عمل آوردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، رژیم بحرین به اقدامات سرکوبگرانه خود ضد مردم این کشور ادامه می دهد.

نظامیان رژیم آل خلیفه برای ۶۵ اُمین هفته متوالی از برگزاری بزرگترین نماز جمعه شیعیان بحرینی در منطقه الدراز ممانعت به عمل آوردند.

شیخ «علی الکربابادی» عالم برجسته بحرینی در این باره به مهر گفت: رژیم آل خلیفه همچنان با وجود گذشت بیش از ۶۰ هفته اجازه اقامه نماز جماعت بحرینی ها در الدراز را نمی دهد. رژیم آل خلیفه به خوبی می داند که نماز جمعه شیعیان در الدراز تأثیر بسیار مهمی در خطاب سیاسی در کشور دارد به همین دلیل از آن ممانعت می کند. نماز جمعه الدراز نقش مؤثری در آگاهی بخشی به مردم بحرین دارد. یکی دیگر از اهداف آل خلیفه کاستن از میزان حضور علماء و روحانیون سیاسی در جامعه بحرین است. 

آل خلیفه به دنبال محاصره علماء و پایان دادن به نقش سیاسی آنها در بحرین است. در همین حال، مقامات منامه می خواهند آزادی های دینی در بحرین را به شدت محروم کنند و بدین ترتیب، شیعیان را در تنگنا قرار دهند. این مسأله از مهمترین عوامل اقدام آل خلیفه در ممانعت از برگزاری نماز جمعه بحرینی ها در الدراز است.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 16 =