دست دانش‌آموزان اردبیلی از شیر کوتاه شد/بی‌پولی و ۱.۵میلیارد بدهی

اردبیل – با وجود مانور خبری وزارت آموزش‌وپرورش درآغاز هر سال تحصیلی مبنی بر توزیع شیر در مدارس، این طرح با گذشت دوماه و همچون سال‌های قبل در مدارس استان اردبیل اجرا نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، توزیع شیر که از برنامه‌های مشارکتی وزارت خانه های آموزش‌وپرورش، صنعت و معدن و بهداشت است با هدف فرهنگ‌سازی مصرف شیر سالانه در مدارس انجام می‌شود.

این طرح به شکل شیر رایگان بر روی میز دانش‌آموزان به دنبال فرهنگ‌سازی مصرف شیر است تا این ماده غذایی مغزی به یکی از عادات تغذیه دانش‌آموزان تبدیل شود.

با این وجود نزدیک به دو ماه از آغاز سال تحصیلی سپری شده و حتی قطره‌ای شیر در مدارس استان اردبیل توزیع نشده است. هر چند در سال های گذشته نیز تاخیر در توزیع شیر تجربه شده اما تاکنون هیچ برنامه و اظهار نظری در خصوص سرنوشت طرح توزیع شیر مدارس استان از زبان مسئولان شنیده نشده است.

با پیگیری خبرگزاری مهر، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اردبیل دلیل تأخیر در توزیع شیر را عدم تأمین اعتبار آن عنوان کرد.

حسین برزگر به خبرنگار مهر گفت: متأسفانه اعتبار خرید شیر طی سال گذشته از کارخانه‌های تولیدی تاکنون پرداخت نشده و در خود اردبیل یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به کارخانه‌ها بدهی داریم.

وی افزود: تاکنون تأمین این اعتبار و پرداخت بدهی کارخانه‌ها انجام نشده و به همین دلیل قراردادی برای خرید و توزیع شیر در سال جاری نیز منعقد نشده است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش‌وپرورش استان نتیجه آخرین پیگیری‌ها را تلاش برای تصفیه‌حساب با کارخانه‌ها و تأمین اعتبار و توزیع شیر از آذرماه عنوان کرد.

برزگر در پاسخ به این سؤال که آیا احتمال لغو توزیع شیر در سال تحصیلی جدید وجود دارد یا نه، اضافه کرد: قطعاً این طرح ملی اجرا می‌شود و ما امیدواریم در آذرماه توزیع شیر انجام شود.

وی متذکر شد: توزیع شیر در سال گذشته ۵۰ نوبت برای هر دانش‌آموز انجام شد و تمامی دانش‌آموزان چه در مدارس دولتی و چه در مدارس غیر دولتی شیر رایگان دریافت کردند.

وی با تاکید به اهمیت اجرای این طرح در فرهنگ سازی تغذیه سالم برای دانش آموزان، اضافه کرد: امسال نیز در صورت توزیع شیر، توزیع برای همه دانش آموزان انجام می شود.

کد خبر 4142759

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =