تاسیس بخش آلبانیایی زبان در کانال بالکان/ به دنبال مراوده هستیم

محسن سوهانی از تاسیس بخش آلبانیایی زبان در کانال بالکان سخن گفت و بیان کرد که حدود هشت ساعت روزانه پخش برنامه خواهند داشت.

محسن سوهانی مدیر کانال بالکانِ شبکه جهانی سحر درباره این کانال و فعالیت های آن به خبرنگار مهر گفت: این کانال در حال حاضر به صورت ۲۴ ساعته فعالیت دارد که علاوه بر بوسنی و هرزگوین منطقه بالکان که مجموعه کشورهایی در جنوب شرق اروپاست در برمی گیرد و هدف گذاری اصلی ما کشورهای یوگسلاوی سابق است.

وی ادامه داد: ما به دنبال تاسیس بخش جدید آلبانیایی زبان در کانال هستیم که اکنون مطالعات آن در حال انجام است و حدود هشت ساعت پخش برای آن در نظر گرفته ایم. درواقع در کانال بالکان هشت ساعت پخش و یک بار تکرار مختص زبان صرب و کروات برای کشورهای حوزه یوگسلاوی خواهد بود و هشت ساعت شامل چهار ساعت تولید و چهار ساعت تکرار برای کشور آلبانی پیش بینی کرده ایم.

سوهانی درباره وجه مشترک با کشورهای حوزه یوگسلاوی عنوان کرد: ما حدود ۱۵۰۰ واژه مشترک با زبان صرب و کروات داریم که برخی می گویند ریشه همه ما آریایی است و حتی ما شاعران بسیاری داریم که در منطقه بالکان به زبان فارسی شعر می گویند.

وی در پایان درباره امضای تفاهمنامه ها بین کانال بالکان و دیگر نهادها بیان کرد: یکی از کارهایی که شروع کرده ایم مراوده با نهادهای زیربط است.

کد خبر 4151958

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 6 =