جرایم در خوزستان کاهش یافت/کاهش ۵۰ درصدی شرارت

اهواز ـ فرمانده انتظامی خوزستان گفت: در سه ماه اخیر در همه بخش های جرایم شاهد کاهش آمار در استان بوده ایم.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حیدر عباس زاده پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود با تسلیت شهادت امام حسن عسکری (ع) و گرامیداشت هفته بسیج اظهار کرد: ۹۵ روز است که در استان خوزستان خدمت مردم ولایتمدار این استان هستیم؛ اقدامات و توفیقات خوبی هم طی سه ماه اخیر کسب شده است.

وی افزود: یکی از اقدامات مؤثری که از ابتدای ورود خود دنبال کردم، امنیت داخلی و ارتقای امنیت عمومی استان خوزستان بوده است؛ تلاش بر این بوده که امنیت اجتماعی، عمومی و ترافیکی استان بهتر و شاخص های امنیتی بهبود پیدا کند.

سردار عباس زاده با اشاره به طراحی برنامه ها و راهکارهای اجرایی پیشگیرانه برای جلوگیری از وقوع جرائم، کشف آنها و بهبود وضعیت امنیتی استان تصریح کرد: طی سه ماه اخیر (شهریور، مهر و آبان) توفیقات خوب و کم سابقه ای در زمینه امنیت عمومی استان و کاهش وقوع جرائم خشن (سرقت و تجاوز به عنف، تیراندازی، آدم ربایی، قتل، شرارت) داشتیم.

فرمانده انتظامی خوزستان یادآور شد: طی این مدت، ۲۹ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش وقوع جرائم خشن را داشتیم که در افزایش امنیت عمومی تأثیر بسزایی دارد.

وی با اشاره به توجه ویژه نیروی انتظامی به کشف جرم گفت: ۱۳۱ درصد افزایش کشفیات جرائم خشن را طی این سه ماه اخیر داشتیم.

سردار عباس زاده بیان کرد: سه ماه اخیر در بحث قتل۲۱ درصد، سرقت به عنف ۳۸ درصد، تجاوز به عنف ۱۷ درصد، تیراندازی ۲۲ درصد، آدم ربایی و گروگان گیری ۲۵ درصد و شرارت نیز حدود ۵۰ درصد کاهش داشتیم.

فرمانده انتظامی خوزستان با اشاره به تعامل خوب با دستگاه های نظامی، قضایی و سیاسی اضافه کرد: طی سه ماه اخیر ۸۳ درصد کشفیات در زمینه سرقت های مختلف داشتیم که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۶ درصد افزایش داشتیم.

سردار عباس زاده با اشاره به انجام دیدارهای مردمی به عنوان یکی از اقدامات خوب انجام شده در سطح استان خبر داد: از ابتدای سال جاری تاکنون دو تن و ۵۲ کیلو و ۹۷۶ گرم انواع مواد مخدر کشف شده است.

وی با اشاره به وضعیت خوب استان خوزستان نسبت به آمار کشوری ادامه داد: همچنین طی سه ماه اخیر یک هزار و ۳۱ قبضه سلاح شکاری و جنگی در استان کشف کردیم. در مقایسه با مدت مشابه ۱۷ درصد افزایش کشف داشته ایم و قطعا با حاملان سلاح های غیرمجاز برخورد می کنیم.

فرمانده انتظامی خوزستان گفت: به دنبال این هستیم که به منظور تقویت ناوگان خودرویی و افزایش امکانات در دسترس این فرماندهی از ظرفیت منطقه آزاد نیز بهره مند شویم.

سردار عباس زاده در ارتباط با خدمات رسانی های نیروی انتظامی در ایام اربعین گفت: در این زمینه هیچ مشکلی نداشتیم و با ایجاد یک وضعیت قابل قبول به زائران حسینی خدمات خوبی را ارائه دادیم.

وی در خصوص موضوع امنیت بیان کرد: خانواده، آموزش و پرورش و نهادهای بسیاری در تأمین امنیت نقش دارند و همه باید برای تقویت آن نهایت تلاش خود را داشته باشند.

فرمانده انتظامی خوزستان در پایان عنوان کرد: یک شورای پژوهشی داریم که با حضور اساتید دانشگاه و افراد برجسته و نخبه استان خوزستان جلسات مستمری را برگزار می کنند؛ حمایت از پایان نامه های مرتبط با نیروی انتظامی، انجام کارهای علمی و پژوهشی در حوزه های مختلف فعالیت این فرماندهی از جمله خروجی های فعالیت این شورا است.

کد خبر 4155313

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =