دیلی تراول نیوز گزارش کرد؛

گردشگری بدون دود/قوانین منع سیگار در کدام فرودگاهها اعمال می‌شود؟

شناسهٔ خبر: 4156211 -
گزارشی جدید حاکی از آن است که در میان ۵۰ فرودگاه شلوغ دنیا، ۲۳ فرودگاه سیاست سیگار نکشیدن داخل فرودگاه را اعمال می‌کنند تا بتوانند گردشگران بیشتری را جلب کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی تراول نیوز، با توجه به گزارش جدیدی که حاکی از آن است که در ۲۳ فرودگاه قوانین نکشیدن سیگار رعایت می‌شود، باید گفت مسافران و کارمندان ۴۶ درصد از شلوغ‌ترین فرودگاه‌های دنیا از قرار گرفتن در معرض دود غیرمستقیم در امان هستند.

به جز این فرودگاه‌ها، ۲۷ فرودگاه شلوغ دنیا هم فقط در مناطق تعیین شده خاص از جمله اتاق‌های سیگار، رستوران‌ها، کافه‌ها، کلوب‌های ایرلاین‌ها یا جاهایی که تهویه هوا وجود دارد اجازه سیگار کشیدن می‌دهند.

مطالعه حاوی این اطلاعات، گزارش مرگ و میر منتشرشده توسط مرکز کنترل و پیشگیری بیماری (CDC) است که برای نخستین بار به بررسی سیاست‌های ضدسیگار در فرودگاه‌های جهان پرداخته است. بیش از ۲.۷ میلیارد مسافر سالانه از فرودگاه‌هایی که در این مطالعه مشمول شده بودند، عبور می‌کنند.

فرودگاه‌ها تنها در صورتی به عنوان مراکز اعمال سیاست‌های ضدسیگار در نظر گرفته شده‌اند که کاملا سیگار کشیدن را در تمامی مکان‌های داخلی ممنوع اعلام کرده باشند.

این مطالعه که به مطالعه سیاست فرودگاه‌ها در سال ۲۰۱۷ پرداخت، متوجه شد اختلاف‌های چشمگیری در وضعیت سیاست فرودگاه‌ها بسته به منطقه آن ها وجود دارد. به طور مثال، ۷۸ درصد (۱۴ از ۱۸) فرودگاه‌های شلوغ واقع در منطقه آمریکای شمالی سیاست ضدسیگار دارند و این در حالی است که در اروپا این رقم ۴۴ درصد (۴ از ۹) است. در آسیا، ۱۸ درصد (۴ از ۲۲ مورد) شلوغ ترین فرودگاه‌ها سیاست ضدسیگار دارند که هر چهار فرودگاه واقع در چین هستند.

در مطالعه ای که قبلا انجام شده بود، CDC اعلام کرده بود که دود غیرمستقیم می‌تواند در فرودگاه‌ها از قسمت های تعیین شده برای سیگار کشیدن به دیگر قسمت‌های سیگار ممنوع برسد و به این ترتیب مسافران و کارمندانی که سیگار نمی‌کشند در معرض دود قرار خواهند داشت.

دکتر برایان کینگ که معاون بخش تحقیق سیگار و سلامت این سازمان است، گفته بود: جدا کردن کسانی که سیگار نمی کشند از کسانی که می‌کشند، تمیز کردن هوا و برقرار کردن سیستم‌های تهویه هوا در ساختمان‌ها نمی تواند سیگاری‌ها را از قرار گرفتن در معرض دود غیرمستقیم نجات دهد.

تخمین زده می‌شود هر سال در ایالات متحده ۳۴ هزار نفر از بیماری های قلبی و ۷۳۰۰ نفر از سرطان سینه جان خود را از دست می دهند که دلیل آن مربوط به دود غیرمستقیم است.

مقابله با آسیب دیدن از دود غیرمستقیم سیگار، از سیاست‌های اخیر فرودگاه‌ها برای جلب مشتری بیشتر است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 2 =