مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی:

تصویر ماندگاری از تبریز ٢٠١٨ با حضور مستند سازان ثبت می‌شود

شناسهٔ خبر: 4190599 -
تبریز- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: با حضور مستندسازان تصویر ماندگاری از رویداد تبریز ٢٠١٨ ثبت میشود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، محمد محمدپور اظهار کرد: استان آذربایجان‌شرقی در حوزه مستند از نظر فضا، جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی، گردشگری، موقعیت‌های شهری، طبیعی و استعدادهای انسانی از ظرفیت‌های بالایی برخوردار و امیدواریم با حضور شما هنرمندان بتوانیم تصویر ماندگاری از رویداد تبریز ٢٠١٨ ثبت کنیم.

وی با بیان اینکه تبریز به‌واسطه تاریخ بلند و دیرین خود و به واسطه اثرگذاری مستمر آن در تاریخ تمدن ایران اسلامی به‌عنوان پایتخت گردشگری کشورهای جهان اسلام انتخاب شده است، افزود: حضور مستند سازان پرآوازه کشوری و سرآمدان این حوزه در تبریز، همزمان با این رویداد بزرگ بین‌المللی، فرصت مغتنمی برای حرکت به سوی نقطه‌ای حرفه‌ای‌تر و تخصصی‌تر است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه تبریز در دوره‌های مختلف تاریخی طلایه‌دار بسیاری از هنرها و مکاتب هنری بوده است، تصریح کرد: این دیار تاریخی، هنرمندان نامی و پرآوازه بسیاری را در رشته‌های نگارگری، خوشنویسی و شعر و ادب و ... در دامن خود پرورش داده است که در شکل‌گیری تاریخ ایران و آذربایجان نقش تعیین‌کننده‌ای داشته‌اند.

وی با اشاره به حضور مستندسازان و برگزیدگان جشنواره سینمای مستند حقیقت در این نشست گفت: ما به واسطه هنر شما با گذشته پیوند داریم و تعاملات بین‌المللی ما با زبان سینما شکل می‌گیرد و به این طریق می‌توانیم حق این مرز و بوم را ادا کنیم.

محمدپور به راه‌اندازی خانه مستند تبریز در ماه‌های اخیر اشاره کرد و افزود: تبریز یکی از کانون‌های تمدن و فرهنگ ایران اسلامی است و بر این اساس شاید یکی از بهترین راه‌های معرفی سرزمین‌مان، ارائه صدا و تصویر واقعی از کشور و تمدن ایران باشد، تاسیس خانه مستند به‌عنوان یک تشکل حرفه‌ای باعث خواهد شد تا در حوزه‌های تخصصی، شاهد رقابت بیشتری باشیم.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 6 =