صندوق توسعه کشاورزی تاکستان می تواند الگوی کشوری شود

قزوین- عضو هیئت مدیره صندوق مادر تخصصی توسعه بخش کشاورزی کشور گفت: صندوق توسعه کشاورزی تاکستان می تواند بعنوان پایلوت و الگوی مناسبی برای سایر صندوق های کشور باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین علیرضا اشرفی در اولین جلسه هیئت مدیره صندوق توسعه بخش کشاورزی شهرستان تاکستان که روز چهارشنبه با حضور فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، سیاوش طاهرخانی فرماندار و اعضا هیئت مدیره صندوق برگزار شد با قدردانی از رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار این شهرستان برای پیگیری در راه اندازی صندوق توسعه کشاورزی تاکستان اظهارداشت: درحال حاضر ۱۱۰ صندوق توسعه سرمایه گذاری کشاورزی در کشور با بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه فعال شده است.

وی بیان کرد: در انتخابات هیئت مدیره صندوق تاکستان ۱۷ هزار نفر مشارکت دارند که بسیار قابل توجه است.

عضو هیئت مدیره صندوق مادر تخصصی توسعه بخش کشاورزی کشور خواستار هدایت، نظارت و پشتیبانی از صندوق توسعه کشاورزی تاکستان شد تا بتوان به اهداف خوبی در توسعه بخش کشاورزی دست یافت.

اشرفی یادآورشد: صندوق توسعه کشاورزی تاکستان می تواند در آینده نزدیک همه بخش های کشاورزی را تحت پوشش قرار دهد.

وی تصریح کرد: هیئت مدیره صندوق می تواند بعنوان موتور محرکه صندوق محسوب شود و با برنامه ریزی درست و همکاری مناسب درراستای اهداف صندوق و توسعه بخش حرکت کند.

اشرفی خاطرنشان کرد: جامعه هدف این صندوق نسبت به سایر صندوق ها بسیار خوب است که با توجه به سرمایه اولیه این صندوق می تواند گامهای مثبتی را بردارد.

عضو هیئت مدیره صندوق مادر تخصصی توسعه بخش کشاورزی کشور اظهارداشت:یکی ازکارهای اصلی و اساسی، آموزش اعضای صندوق است و تاکنون برای ۱۱۰ صندوق در سراسر کشور ۱۵۰۰ مجمع تشکیل شده و برای همه اعضا دوره های آموزشی برگزار شده است.

اشرفی گفت: صندوقی موفق است که با شرکت مادر تخصصی و دستگاههای اجرایی ارتباط مستمر داشته باشد و از آنجا که صندوق توسعه بخش کشاورزی به دنبال توسعه این بخش دولت و مسئولین نیز از صندوق انتظار دارند در این راستا گام بردارند.

در ادامه فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: راه اندازی صندوق کشمش؛   زنجیره ارزش تولیدات باغداران تاکستان را افزایش می دهد.

وی ضمن تقدیر از باغداران تاکستانی که هیئت مدیره توانمندی را انتخاب کردند اظهارداشت:امیدواریم این صندوق با درایت مسئولین و اعضا، سایر محصولات کشاورزی را نیز تحت پوشش قرار دهد تا برای کشاورزان مفید باشد.

خمسه اضافه کرد: سازمان جهاد در کنار هیئت مدیره و اعضای صندوق خواهد بود تا کارها بخوبی پیش برود و این صندوق را از بخش کشاورزی می دانیم و باور داریم باید از این صندوق در راستای تحقق اهداف بخش کشاورزی حمایت کرد.

سیاوش طاهرخانی فرماندارتاکستان نیز دراین جلسه بااشاره به لزوم ایجادصندوق توسعه بخش کشاورزی تاکستان گفت: این صندوق در یکسال گذشته با تلاش و حمایت مسئولان سازمان جهاد کشاورزی، نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی، باغداران و سایر دستگاههای اجرایی ایجاد شده و امیدواریم در آینده نزدیک با فعال شدن این صندوق بخش زیادی از مشکلات باغداران شهرستان حل شود.
 
در پایان این جلسه، شهریار رستمی بعنوان نماینده شرکت مادر تخصصی صندوق توسعه سرمایه گذاری کشاورزی در صندوق توسعه کشاورزی تاکستان معرفی شد.

کد خبر 4233836

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =