ملت ایران برای مقاومت اسلامی فداکاری های زیادی متحمل شده است

سفیر فلسطین در تهران در پیامی به کنگره حزب مردم سالاری نوشت: ملت ایران برای مقاومت اسلامی فداکاری های زیادی متحمل شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، صالح زواوی سفیر فلسطین در تهران صبح امروز در پیامی که برای شانزدهمین کنگره حزب مردم سالاری ارسال کرد، عنوان کرد: از سه قرن پیش، طرحی غربی وجود داشت که به وسیله همپیمانی آمریکایی و صهیونیستی رهبری می شد و این همپیمانی توانست رژیمی جعلی در سرزمین مقدس قلسطین تاسیس و برای موفقیت خود از پراکندگی امت اسلام استفاده کند.

وی افزود: تشکیل محور مقاومت اسلامی و حامیان شجاع آن امیدی به امت ما داده است. امام خمینی(ره) با استفاده از ملت بزرگ ایران توانست طرح مخالف در برابر طرح آمریکائی، صهیونیستی ارائه دهد. طرحی که فرزندان عزیز این امت پرچمدار آن بوده و اکنون هم در سایه رهبری خردمندان، مقام معظم رهبری قرار دارد.

سفیر فلسطین در تهران تاکید کرد: بی شک برای موفقیت طرحی به این بزرگی، امت شریف ایران، شهدا، مجروحان، جانبازان و فداکاری های بسیاری تقدیم کرده است. ملت عظیم ایران، فداکاری مادی این طرح را هم متحمل شده و با سختی های بسیاری در زمینه زندگی روزمره، پیشرفت اقتصادی، تجاری، زراعتی و روابط سیاسی و دیپلماتیک مواجه شده است و در برابر توطئه های نیروهای امپریالیستی و صهیونیستی که از هر وسیله ای برای ضربه زدن استفاده می کردند، مقتدرانه ایستاده است.

زواوی افزود: مسلمانان صدر اسلام هم تمام رنج های جسمی و معنوی، گرسنگی و تبعید را برای رسیدن به هدف تحمل کرده بودند اما در تاریخ معاصر ما ملت ویتنام، یک میلیون کشته و سه میلیون مجروح و ۱۳ میلیون آواره در راه مبارزات خود تقدیم کرد و اما در منطقه هندوچین هم شاهد ۵ میلیون کشته، ۶ میلیون زخمی و ۱۰ میلیون آواره بودیم.

وی گفت: ملت الجزایر هم حدود یک و نیم میلیون شهید در راه آزادی تقدیم کرده است. این ها، علاوه بر صدها هزار شهیدی است که ملت قهرمان ایران برای دفاع از کرامت و انقلاب آن تقدیم و صده ها هزار شهیدی است که ملت فلسطین در راه آزادی وطنش تقدیم کرده است.

سفیر فلسطین در تهران گفت: حضرت امام(ره)، پرچم اسلام را برافراشته بود و با صبر، شجاعت و بردباری، این امت را به پیروزی رساند و نقش این امت را در پیشبرد اهداف اسلامی درک کرد. بعد از ایشان، این پرچم در دست رهبر شجاع و فرزانه این امت در اهتزاز است.

کد خبر 4241047

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =