پیشمرگ‌های کُرد مسلمان در اورامانات پایبندی به نظام را ثابت کردند

کرمانشاه- وزیر اطلاعات گفت: مردم اورامانات به عنوان پیشمرگ‌های کُرد مسلمان از نظام دفاع کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر علوی وزیر اطلاعات در سفر به شهرستان روانسر در محل مسجد جامع این شهر طی سخنانی اظهار داشت: خداوند متعال را شاکرم که توفیق حضور در جمع مردم روانسر را به بنده داد و دیدار با مردم لطف الهی است.

وزیر اطلاعات با تقدیر از کسانی که در خدمت به مردم تلاش میکنند افزود: گره گشایی از کار مردم لطف الهی است.

علوی با بیان اینکه تمام اقوام ایران زمین همه و همه انسان های دوست داشتنی و با محبت هستند، افزود: مردم کردستان و کُرد کشور از ویژگی عاطفی خاصی برخوردار هستند.

وزیر اطلاعات حکومت را برای مردم دانست و وظیفه مسئولین را خدمت گذاری عنوان کرد و افزود: مردم اورامانات به عنوان پیشمرگ‌های کُرد مسلمان از نظام دفاع کردند و کل اورامانات پیوسته نشان دادند پایبندی به اسلام و دین خود را و خدمت گذاری به این مردم موجب تقرب به خداوند می شود.

علوی با بیان اینکه محبوبترین بندگان خدا پیش خدا کسی است که نفعش به مردم برسد افزود: اسلام اصل را مردم می داند و همه ی آنچه روی زمین است برای مردم خلق شده است کما اینکه اسلام، پیامبر (ص) و قرآن برای مردم است.

وزیر اطلاعات همچنین در شهرستان پاوه حضور یافت و در دیدار مردم شهرستان پاوه با وی که با حضور مسئولین شهرستان در مسجد شهدا پاوه برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: از سردار بزرگ پاوه و اورامانات جناب ماموستا قادری تشکر می کنم چرا که ایشان چراغ پر فروغی در این منطقه بوده و همواره درخشیده و هدایت کرده اند و وجود ایشان هم باعث شده است که پاوه همانند دژی مستحکم در دفاع از اسلام و انقلاب استوار و سربلند ایستادگی کند.

پاوه نگین درخشان منطقه اورامانات و است و از خود آثار ماندگاری در دفاع از اسلام و انقلاب به جای نهانده است

 علوی افزود: علاقه من به عزیزان کرد مطلب تازه ای نیست و انتخاب پاوه هم انتخاب بی معنایی نبوده است چرا که در سال 1366 در مناطقی از کرد نشین حضور پیدا کردیم مهربانی و صمیمیت را از مردم عزیز کُرد دیدیم و ما را شیفته خود کرد.

وی با بیان اینکه پاوه حساب جداگانه ای دارد گفت: نگین درخشان منطقه اورامانات و مناطق کردستان کشور است که از خود آثار ماندگاری در دفاع از اسلام و انقلاب به جای نهانده است.

وزیر اطلاعات گفت: نام بزرگانی همچون شهید چمران و شهید همت با نام این شهرستان گره خورده و برای انسان دلبستگی به این شهر را ایجاد می کند.

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر بزرگوار اسلامی(ص) ادامه داد: محبوب ترین بندگان خدا در پیشگاه خدا کسی است که نفعش به بندگان خدا بیشتر برسد و خدمت ما هم به شما مردم عزیز ، لطف الهی است و خدا را شاکریم که خداوند این لطف را به ما داده که در خدمت شما باشیم.

علوی در بخش دیگری از سخنان خودبا بیان اینکه خدمت کردن به مردم در دین اسلام به عنوان نماد و مظهر عقلانیت است گفت: رسول گرامی اسلامی نیز در حدیثی می فرمایند که قله عقلانیت بعد از دین پذیرفتن، مهربانی با مردم ، خدمت کردن به انسان ها چه آدمهای خوب و چه بد می باشد و حکومت هم وظیفه دارد به همه خدمت کند .

وی گفت: اینکه دولت جمهوری اسلامی خود را موظف می داند به مردم خدمت کند، تفاوتی در خدمت به اقوام و مذاهب مختلف نخواهد دید و خدمت را برای همه می داند.

وزیر اطلاعات در ادامه بیان کرد: اسلام در مقام خدمت به همه است و جمهوری اسلامی هم وظیفه دارد به همه خدمت کند.

وی گفت: در دینداری مردم اورامانات معروف هستند که این دین داری و متعهد بودن مردم اورامانات برای ما مسئله قابل توجهی است و تا می توانیم برای شما مردم عزیز خدمت خواهیم کرد و ان را وظیفه خود می دانیم که امنیت و معیشت را برای شما آماده کنیم. ما وظیفه داریم که امنیت همراه با آرامش برای شما مهیا کنیم.

علوی گفت: متاسفانه مشکل بیکاری در همه جا هست و تمام تلاش دولت هم این است که کار برای مردم ایجاد کند، ما دست کارآفرینان را خواهیم بوسید و امنیت لازم را برای ایجاد شغل آنان فراهم می کنیم.

وی با بیان اینکه امنیت که فراهم باشد سرمایه گذار هم در مناطق مرزی اقدام به سرمایه گذاری می کند افزود: مناطق مرزی مناطق آبادی هستند و سیاست دولت هم این است که مناطق مرزی آباد باشند.

علوی گفت: امروز مرز بودن یک امتیاز است و دولت هم زمینه های رشد را به وسیله مرز فراهم می کند در زمنه بازگشایی مرز شوشمی هم پیگیر خواهم شد.

کد خبر 4256055

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =