دولت دوازدهم مبارزه با فقر را ادامه خواهد داد

کرمانشاه- رئیس جمهور گفت: دولت دوازدهم مبارزه با فقر را ادامه خواهد داد و دولت متعهد به اشتغال، نشاط و آزادی جوانان است.

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس جمهوری در پیام نوروزی خود اظهار داشت: شادباش عرض می‌کنم خدمت ملت بزرگ ایران در جای جای این کشور و همه ایرانیان در سراسر گیتی و همچنین به اقوام و همسایگانی که نوروز را پاس می دارند. همراه شدن نوروز و شکوفایی طبیعت با ماه پربرکت رجب، ایام میلاد ائمه هدی به ویژه امیرالمونین، بعثت پیامبر اسلام و ایام عبادت و اعتکاف که شکوفایی معنوی است را به فال نیک می گیرم.

باید یاد کنیم از آنهایی که در این لحظه به جای سفره نوروزی سفره خدمت به ملت را انتخاب کرده اند و برگزیده اند، پزشکان، پرستاران، خلبانان، رانندگان، مرزداران، پلیس، همه آنهایی که در سراسر ایران در کنار سکوها، چاه های نفت، تلمبه خانه ها، اتاق های کنترل، در کنار آمبولانس ها و ماشین های آتش نشانی؛ راه خدمت را برای خود به عنوان وظیفه بزرگ برگزیده اند.

 ملت ما خود را شریک در اندوه و غم عزیزانی می داند که در سال گذشته در اثر سیل، زلزله، یا حوادثی چون حوادث هوایی و دریایی به سوگ عزیزانشان نشستند. همه ملت ایران را در غم خود شریک و سهیم بدانند و خداوند بزرگ را به عنوان ولی، در کنار خود ببینند و صبر و مقاومت و راه زندگی توام با معنویت را ادامه دهند.

در صحنه انتخابات شاهد پیروزی شکوهمند، حضور تکان دهنده، رقابت بی نظیر و حضور توأم با امنیت بودیم در حالی که بدخواهان چیز دیگری می خواستند.

 دشمنان ما نزاع و دودستگی را می خواستند، پیروزی گروهی بر گروهی دیگر را می خواستند؛ اما در انتخابات یک پیروز بیشتر نداشتیم و آن ملت بزرگ ایران بود.

ملت ایران موفقیت دیگری را در این سال به رخ جهانیان کشید؛ آن زمانی که حوادث غمبار در کشور پیش آمد. در کرمانشاه، کرمان، دنا و دریا. مردم اعلام کردند حادثه دیدگان تنها نیستند. این همدلی و همنوایی به عنوان یک موفقیت اجتماعی واخلاقی و انسانی برای ملت بزرگ ایران ثبت شد.

دولت دوازدهم مبارزه با فقر را ادامه خواهد داد. در سال ۹۶، مددجویان و مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی مستمری آنها بیش از سه برابر شد و این گام اول در مبارزه با فقر بود.

 در همه مشاغل، کارگران و کارمندان، اقدامی حداقلی کرده ایم که حقوق ها متعدل شود و این را ادامه خواهیم داد. گام دیگری را در مبارزه با فقر تا پایان دولت دوازدهم برخواهیم داشت.

دو درخواست و خواهش از ملت بزرگ ایران دارم. خواهش اول در سال جدید از همه کارآفرینان، کارگران، سرمایه گذاران، ایرانیان داخل، ایرانیان خارج است؛ سال نو، سال سرمایه گذاری و تولید است و همه باید با همه توان به رونق تولید بپردازیم. قدرت ملی ما در کنار تولید ما خواهد بود و این کارآفرینانند که می توانند قدم های مهمی را در سال جدید بردارند. خواهش دوم من از جوانان عزیز است. جوانانی که کشور ما تعلق به آنها دارد و آینده کشور تعلق به آنها دارد و جوانانی که باید راه سربلندی کشور را ادامه دهند. آنچه برای همه مهم است عزت اسلام، سربلندی ایران، آسایش و رفاه ملت ایران است. برای این سه هدف بلند همه ما تلاش کنیم. امید ما به جوانان عزیز است آنچه به جوانان و زنان از آغاز دولت دوازدهم وعده کردم و قول دادم و دولت ما متعهد شده است آن را ادامه خواهیم داد.

ما می دانیم نسل جوان ما خواست بالاتری دارد. می دانیم با دنیای دیگری می خواهد شرایط جدیدی را برای کشور ببینید. نشاط بیشتر را می خواهد. دولت متعهد به اشتغال، نشاط، آزادی جوانان و ادامه دسترسی آنها به اطلاعات است.  اطلاعات آزاد برای مردم، به معنی به روز بودن مردم نسبت به تحولات جهانی است. به معنی اتصال دانشجویان و دانش پژوهان ما با علم جدید دنیا است. به معنی اتصال و ارتباط نزدیک تر با مردم و اشتغال نو در این فضا است. البته ما فضای مجازی امن، آسان و ارزان توام با اخلاق و معنویت می خواهیم. در سایه این فضاست که مبارزه با فساد و شفافیت را ادامه می دهیم. مردم ما شاهد شفافیت بیشتر در سال جدید خواهند بود. 

خدایا باران پربرکت و رحمتت را بر ملت ما نازل گردان، در این ساعات زیبای آغاز سال از تو می خواهیم باران فتوت، باران اخلاق، باران تحمل، باران وحدت و انسجام، باران تلاش برای توسعه و پیشرفت کشور بر ما نازل بفرما. خادمین مردم، رهبر معظم انقلاب، دولت و نظام را برای تلاش بیشتر برای به اهتزاز درآوردن پرچم پیشرفت، آرامش، آسایش و رفاه در کشور بیش از پیش موفق بگردان.

کد خبر 4256227

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha