مراسم دیدار و گفتگو با ۱۲ نویسنده پیشکسوت برگزار می‌شود

برنامه دیدار و گفتگو با ۱۲ نویسنده پیشکسوت کشور در موسسه فرهنگی هفت اقلیم برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، شب گویندگان ایرانی عنوان برنامه‌ای است که موسسه فرهنگی هفت اقلیم به تازگی در دستور کار قرار داده است. این موسسه در نظر دارد به منظور ایجاد بستری برای انتقال  تجربه های خاص نویسندگی از نویسندگان پیشکسوت به جوان ترها، با دعوت از نویسندگان پیشکسوت، فضایی گفتمانی بین نسل های مختلف نویسنده ایجاد کند.

به همین منظور در گام اول با دعوت از ۱۲ نویسنده پیشکسوت و نامگذاری هر شب به نام یکی از این نویسندگان، این امکان را برای اهالی قلم و نویسندگی و علاقه مندان به ادبیات فراهم آورده که طبق زمانبندی به عمل آمده، هر چهارشنبه با یکی از نویسندگان پیشکسوت رو در رو نشسته و دربارۀ تجربه های خاص نوشتن و رویکرد و دیدگاه‌شان به ادبیات گفتگو کنند. این سلسله نشست ها در گام های بعدی با نویسندگانی از نسل های مختلف پیگیری خواهد شد.

اولین جلسه این سلسله نشست ها روز چهارشنبه ۵ اردیبهشت با حضور اولین مهمان برنامه محمد محمدعلی آغاز خواهد شد.

به منظور ارتباط بیشتر بین نسل های نویسنده برای هر شب یک نفر از نویسندگان جوان تر به عنوان میزبان و پیش برنده جلسه انتخاب شده است که اسامی میزبان هر جلسه متعاقبا اعلام خواهد شد.

اسامی نویسندگان اولین دوره دیدار با نویسندگان به این ترتیب است که در تاریخ های ۵ اردیبهشت، ۱۹ اردیبهشت، ۲۶ اردیبهشت، ۲ خرداد، ۹ خرداد، ۲۳ خرداد، ۳۰ خرداد، ۶ تیر، ۱۳ تیر، ۲۰ تیر، ۲۷ تیر و ۳ مرداد برگزار می‌شوند؛ محمد محمد علی، محمود حسینی‌زاد، رضا جولایی، حسین سناپور، علی خدایی، ابوتراب خسروی،‌ناهید طباطبایی، منیرالدین بیروتی، امیرحسین چهلتن، فرخنده آقایی، شیوا ارسطویی و یارعلی پورمقدم.

این جلسات در موسسه هفت اقلیم واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از خیابان ملک، بعد از کشواد، پلاک ۵۶۹ برگزار می شود و حضور در آن ها برای عموم علاقه مندان آزاد است.

کد خبر 4271352

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 5 =