انشعابات غیرمجاز یکی از مؤلفه‌های مهم تلفات انرژی برق است

زنجان-مدیرعامل شرکت توزیع برق استان زنجان گفت: یکی از مؤلفه‌های مهم تلفات انرژی برق موضوع انشعابات غیرمجاز برق است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا علیزاده صبح یکشنبه در جلسه کارگروه رسیدگی به انشعابات غیرمجاز  در محل شرکت توزیع برق استان زنجان، گفت: اجرای راهکارهای بازدارنده در جلوگیری از آسیب  به بیت‌المال و شبکه‌های توزیع برق در سطح استان مورد توجه است.

وی اظهار کرد: طی سال ۹۶ تعداد  هزار و ۹۱۰ فقره پرونده حقوقی موردبررسی قرار گرفت که از این تعداد ۲۹۱ فقره مربوط به استفاده غیرمجاز از انشعاب برق، ۷۸۷ مورد ممانعت و مزاحمت در اجرای پروژه‌های توسعه‌ای و اصلاح و بهینه سازی، ۵۶ مورد سرقت از تأسیسات و تجهیزات برق، ۷۳۹ مورد تجاوز به حریم شبکه‌های توزیع برق، ۶ مورد برق‌گرفتگی، و ۲۴ مورد پرونده‌های متفرقه حقوقی  بوده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان زنجان در خصوص جمع‌آوری انشعاب غیرمجاز در استان زنجان گفت: طی سال گذشته ۶ هزار برق غیرمجاز در استان زنجان جمع‌آوری‌شده است.

علیزاده تأکید کرد: تنها راه کاهش استفاده نابجا از انشعابات برق غیرمجاز، فرهنگ‌سازی و ارائه آگاهی لازم به جامعه است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان زنجان افزود: یکی از مؤلفه‌های مهم تلفات انرژی برق موضوع انشعابات غیرمجاز برق است و هزار و ۷۰۰ کنتور هوشمند در این استان نصب‌شده که عمده‌ترین آن به بخش صنایع و بخش کشاورزی مربوط است.

علیزاده تصریح کرد: این شرکت از مبادی مختلف ارتباطی به‌منظور ارسال انتقادات و شکایات مردمی برخوردار است و صنعت برق ازجمله زیر بنایی تری بخش توسعه کشور است و شرکت توزیع برق استان زنجان در حال حاضر تأمین برق ۲۱ شهر، ۱۶ بخش، ۴۶ دهستان را بر عهده دارد.

کد خبر 4288829

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 2 =