خروج آمریکا از برجام ملت ایران را منسجم‌تر و متحدتر کرد

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به خروج آمریکا از توافق برجام، گفت: موضع ترامپ ملت ایران را منسجم‌تر و متحدتر کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور، امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت با اشاره به خروج آمریکا از برجام، با بیان اینکه موضع نظام جمهوری اسلامی ایران همان چیزی است که شب گذشته رئیس جمهور اعلام کرد، اظهار داشت: آنچه آقای روحانی گفت، بیان کننده اراده ملت بزرگ ایران بود.

امیری با بیان اینکه موضع ترامپ ملت ایران را منسجم‌تر و متحدتر کرد، گفت: در چهل سال گذشته هرگاه دشمنان خطری را علیه ملت بزرگ ایران داشته اند، مردم صرف نظر از مسائل سیاسی و قبیله ای در کنار هم متحد و منسجم و در کنار دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران بوده اند.

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی برای هرکدام از موضع گیری های ترامپ، کارهای کارشناسی لازم را انجام داده بود و با اتخاذ تدابیر لازم، دارای برنامه و سناریو بودیم.

معاون پارلمانی رئیس جمهور ادامه داد: یکی از سناریوهایی که مطرح بود، خروج آمریکا از برجام بود که برای آن برنامه ریزی های لازم در حوزه های اقتصادی، اجتماعی و سایر حوزه های متاثر از خروج آمریکا از برجام انجام شده است.

امیری با بیان اینکه در طول سال های اخیر بارها شاهد عهدشکنی های آمریکا در ارتباط با برجام بودیم و اقدام شب گذشته ترامپ ثابت کرد آمریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیست، تاکید کرد: اگر در گذشته ممکن بود در بعضی جاها تردیدهایی نسبت به موضع گیری جمهوری اسلامی ایران وجود داشته باشد، اما امروز به دنیا ثابت شد که نظام جمهوری اسلامی به قوانین بین المللی و عهد و ایمان احترام می گذارد و آنها بودند که نقض عهد کردند و امروز آمریکا و ترامپ در جامعه جهانی تنها هستند.

وی تصریح کرد: برجام به هیچ وجه قابل مذاکره مجدد نیست.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به جلسه غیرعلنی روز گذشته مجلس شورای اسلامی، گفت: در این جلسه آقای لاریجانی تحلیلی از اوضاع و احوال کشور، منطقه و مسائل بین المللی را مطرح کردند که بسیار مهم و سازنده بود.

وی افزود: امروز بعد از ظهر نیز جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با حضور آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و ستاد اقتصادی دولت در راستای هم اندیشی و هم افزایی بیشتر در مسائل اقتصادی تشکیل خواهد شد.

امیری در پایان تاکید کرد: شاهد انسجام و اتحاد بیشتر سه قوه هستیم و موضع ترامپ دلها را به همدیگر نزدیکتر و انسجام را بیشتر کرد و خوشبختانه رئیس مجلس لوایح مربوط به مناصبات اقتصادی، رونق اشتغال و کارآفرینی را در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار داده است.

کد خبر 4291956

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 1 =