ایجاد درآمد پایدار برای کرج الزامی است

کرج - گزینه تصدی شهرداری کرج ایجاد درآمد پایدار برای این کلان‌شهر را الزامی دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید سریزدی پیش از ظهر یکشنبه در جلسه علنی شورای شهر، بابیان اینکه صحبت در این جلسه سبب خرسندی بنده شده است، اظهار کرد: بدون شک در بازه زمانی نیم ساعت قادر نخواهم بود تمام برنامه‌های خود را اعلام کنم اما سعی خواهم کرد مهم‌ترین عناوین آن‌ها را ارائه دهم.

وی با اشاره به اینکه احترام فراوانی برای تصمیمات جمعی قائل هستم، افزود: پاک دستی، سلامت، عدالت حرکت روبه‌جلو در راستای توسعه و ایجاد شورونشاط اجتماعی ازجمله اهداف و برنامه‌های شورای اسلامی شهر کرج است. 

گزینه تصدی پست شهرداری کرج گفت: کرج شهری منطقه‌ای به معنای فرا شهری و استانی و عملکرد شهر کرج عملکرد فرا شهری است که تعریف جدیدی محسوب می‌شود لذا باید از مؤلفه‌های استانی، ملی و پایتخت برای اداره شهر استفاده کرد.

سریزدی با تأکید بر اینکه کرج باید به شهری شهروند مدار و شهروند محور تبدیل شود، خاطرنشان کرد: محوریت‌های خاص اجتماعی، فرهنگی؛ آیین مذهبی و ملی باید در این چارچوب گنجانده‌شده و فعالیت‌های عمرانی برای رسیدن به این منشور اجرایی شود.

کرج باید به‌عنوان شهری اخلاق مدار شناخته شود و زیرساخت‌های شهری به سمت شهروندمحوری حرکت کندوی کرج را به شهری اخلاق مدار تشبیه کرد که این مشخصه بارز متأسفانه به فراموشی سپرده‌شده است و گفت: در استان البرز پتانسیل و ظرفیت‌های خاصی وجود دارد که  وجود شهرک‌های صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی پیام ازجمله این موارد است اما متأسفانه نتوانستیم از اقتصاد این فعالیت‌ها استفاده‌ای در اقتصاد شهری کرج داشته باشیم.

گزینه تصدی پست شهرداری کرج ادامه داد: ایجاد اقتصاد و درآمد پایدار با تکیه‌بر ظرفیت‌های موجود امکان‌پذیر است اما باید به این نکته نیز اشاره کرد که کرج از ظرفیت بزرگی چون هم‌جواری با تهران و پایتخت استفاده لازم را نبرده است باید برای اداره شهر از روش‌های علمی نهایت بهره را برد.

سریزدی معرفی‌شده هشت نفر از اعضای شورای اسلامی شهر کرج برای تصدی پست شهرداری ایجاد درآمد پایدار برای کرج را الزامی دانست و گفت: کرج باید به‌عنوان شهری اخلاق مدار شناخته شود و زیرساخت‌های شهری به سمت شهروندمحوری حرکت کند.

وی امکان جذب سرمایه‌های سرمایه‌گذاران خارجی به روش‌های مختلف را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های خود اعلام کرد و افزود: پاک دستی و رسیدگی به امور مردم دو مؤلفه حائز اهمیتی است که همواره موردتوجه بنده قرار خواهد گرفت.

کرج ظرفیت‌های پنهان و نیازهای آشکاری دارد که باید مورد توجه واقع شودگزینه تصدی پست شهرداری کرج به ظرفیت‌های پنهان و نیازهای آشکار کرج اشاره کرد و افزود: شخصیت سرمایه‌گذاری که وارد شهرداری می‌شود نادیده گرفته می‌شود لذا تسهیل ضوابط در راستای کاهش مشکلات این حوزه اثرگذار خواهد بود.

سریزدی تسهیل سازی ضوابط را یکی از راه‌های روان‌سازی جریان ورودی به شهرداری عنوان و در ادامه بر لزوم توجه به پاک دستی کارکنان تأکید کرد.

وی با اشاره به اینکه بودجه سال ۹۷ شهرداری کرج حدود دو هزار میلیارد تومان است لذا با توجه به سرفصل درآمدها ۵۰۰ میلیارد تومان برای سایر درآمدها لحاظ شده که ماهیتی در این خصوص وجود ندارد، گفت: چارچوب ماهیتی برای تعیین روند فعالیت‌ها در بحث بودجه دیده نشده است.

گزینه تصدی پست شهرداری کرج با تأکید بر لزوم حرکت در مسیر رسیدن به شهری شهروند مدار، افزود: ارائه خدمات به شهروندان یکی از اهداف اصلی شهرداری و توزیع متوازن خدمات به تمام محلات در این راستا بسیار حائز اهمیت است.

سریزدی گفت: امیدوارم درصورتی‌که در جایگاه شهردار کرج قرار گیرم بتوانم زمینه‌ساز خدمات خوب برای مردم کرج باشم.

کد خبر 4295023

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =