رشد ۷۴ درصدی برگزاری نشست های کتابخوان در استان گیلان

املش-مدیرکل نهادکتابخوان های عمومی گیلان با اشاره به اجرای برنامه های فرهنگی به ویژه نشست ها کتابخوان و جایگاه استان در کشور ٬ گفت: در نیمه دوم سال گذشته شاهد رشد ۷۴ درصدی در این حوزه بودیم.

به گزارش خبرنگار مهر ٬ هادی نوری در نشست کتابخوان مدیران شهرستان املش که ظهر یکشنبه دراین شهرستان برگزار شد٬ اظهار کرد: در زمینه فرهنگ کتابخوانی در سطح کشور در سال گذشته مصوبه ای از جناب شورای فرهنگ عمومی کشور برای دستگاه های فرهنگی و غیر فرهنگی ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه براساس این مصوبه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برعهده همه دستگاه ها اعم از فرهنگی و غیر فرهنگی گذاشته شده است ٬ افزود: در این زمینه همه ما مسئول هستیم.

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی گیلان در ادامه گفت:این نهاد به عنوان یکی از دستگاه هایی که به صورت مستقیم درگیر مقوله کتاب است به صورت ویژه در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برنامه ریزی کرده است.

وی با اشاره به اینکه بخشی از برنامه هایی که از سوی این نهاد در کنار توجه به حوزه زیرساختی انجام می شود توجه به حوزه فرهنگی است ٬ خاطرنشان کرد: یکی از اولویت ها نهاد کتابخانه های عمومی طی چند سال اخیر این بوده که به عنوان کارگزار فرهنگی عمل می کند.

نوری با بیان اینکه در این زمینه کتابداران علاوه بر فعالیت در حوزه کتابخانه ای در خارج از محیط کتابخانه نیز برنامه هایی برای ترویج این فرهنگ اجرا می کنند ٬ تصریح کرد: آنها تلاش می کنند تا زمینه را بر ایجاد و تداوم و ترویج فرهنگی کتابخوانی فراهم کنند.

وی با اشاره به اینکه نشست کتابخوان مدیران شهرستان املش پنجمین نشست در سطح مدیران شهرستانی است ٬ یادآورشد: استان گیلان به واسطه برگزاری این برنامه های فرهنگی در حوزه فعالیت های فرهنگی در سال گذشته نسبت به سال ۹۵ از رشد خوبی برخوردار بوده است.

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی گیلان با بیان اینکه طی سال گذشته حدود ۲۳۰ نشست کتابخوان در سطح مدارس استان برگزار شد ٬ افزود: در زمینه برگزاری نشست کتابخوان در سطح استان در نیمه دوم سال ۹۶ شاهد رشد ۷۴ درصدی بوده ایم.

کد خبر 4295600

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 11 =