تشکیل وزارت زنان و خانواده چالش اصلی نیست/ سیاست‌ها باید عوض شود

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه ساختارها در حوزه زنان و خانواده مشکل اصلی این حوزه نیست گفت: نیازمند تغییر در سیاست‌های حاکم در موضوع زنان و خانواده هستیم.

معصومه ابتکار در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به برخی چالش‌ها در حوزه قوانین و همچنین در زمینه ضمانت اجرایی قوانین حاضر افزود: در حال حاضر قوانین خوبی در حوزه زنان در کشور وجود دارد و البته در برخی موارد لزوم اصلاح قوانین احساس می شود.

وی در مورد ارتقای جایگاه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به یک وزارتخانه مستقل گفت: مشکلات در حوزه زنان و خانواده منحصر به ساختارهای موجود نیست بلکه نیازمند اصلاح در رویه و سیاست‌ها هستیم، بنابراین تا زمانی که سیاست‌ها اصلاح نشود، تغییر ساختارها نمی تواند چندان راهگشا باشد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تاکید کرد: در حال حاضر موضوعات مهمتری در حوزه زنان وجود دارد که باید پیگیری کنیم. این موضوعات بیشتر از آنکه به ساختار مربوط باشد، به حوزه سیاستها و تصمیم گیریها مربوط است و اولویت ما در رفع چالشهای در زمینه زنان و خانواده ایجاد یک تغییر نگرش و سیاست در تصمیم گیری‌ها است.

کد خبر 4306589

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 16 =