نوبت دهی پزشکان در گلستان الکترونیک می شود

گرگان- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: مهمترین اتفاقی که در نظام ارجاع رخ داده الکترونیک شدن نوبت دهی برای بیماران است.

سراج الدین عارف نیا در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: سال‌هاست که طرح پزشک خانواده در استان در حال اجرا است و امروز به جایی رسیدیم که طرح نظام ارجاع الکترونیک را به صورت اصولی و صحیح در استان اجرا کنیم.

وی جمع شدن مهر روستایی از دفترچه‌ها را یکی از مهمترین اتفاقات در حال انجام اعلام کرد و افزود: طی دو ماه آینده مهر روستایی از دفترچه روستاییان برداشته خواهد شد و پزشک مراکز بهداشتی درمانی از طریق سیستم الکترونیک، بیمار را به پزشک متخصص ارجاع خواهد داد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان گفت: تمام بیماران روستایی و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر که دارای پرونده الکترونیک سلامت هستند، زمان مراجعه به پزشک خانواده در صورت نیاز به متخصصان معرفی می‌شوند و سپس کد ارجاع ۱۶ رقمی برای آن ها صادر می‌شود.

وی مهمترین اتفاقی که در نظام ارجاع رخ داده را الکترونیک شدن نوبت دهی برای بیماران اعلام کرد و افزود: با اجرای این طرح بیمار مطلع می‌شود درچه ساعتی و چه روزی به پزشک مربوطه خود مراجعه کند.

عارف نیا با بیان اینکه روستاییان در زمان مراجعه به پزشک روستا تنها ۵۰۰ تومان حق ویزیت پرداخت می‌کنند، اظهار کرد: ۹۰ درصد مشکل بیماران روستایی توسط پزشک روستا بر طرف می‌شود و در صورت نیاز به آزمایش، نمونه گیری در سطح مراکز انجام می‌شود.

وی یادآور شد: اگر مردم به این باور برسند که این مسیر را طی کنند قطعا هزینه‌ها کاهش پیدا خواهد کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان گفت: تمام سعی ما بر این است در حالی که خدمات با کیفیت ارائه می‌دهیم هزینه‌های مردم را هم کاهش دهیم.

کد خبر 4351066

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 4 =