السیسی از خواسته مصری‌ها به خشم آمد

رئیس جمهور مصر به خواسته مصری ها مبنی بر کناره گیری وی از قدرت به شدت واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المصراوی، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر به هشتک مصری ها با عنوان «سیسی برو» واکنش نشان داد.

وی ضمن ابراز خشم از این درخواست گفت: ما را ملتی فقیر قرار دادند و هنگامی که آمدم تا مصر را از فقر خارج کنم هشتک سیسی برو را آغاز کرده اند. میخواهم شما را از فقر نجات دهم و هشتک برو سیسی راه انداخته اید؟

السیسی بیان کرد: آیا فکر می کنید ما عصای سحر آمیز برای انسان سازی داریم؟ باید از فقر اخلاقی، اقتصادی، اجتماعی و معنوی خارج شویم. باید دست در دست یکدیگر تصویر جدیدی از هویت مصر متناسب با زمان ارائه دهیم.

شایان ذکر است که علاوه بر هشتک ضد السیسی، «عبدالناصر سلامه» سردبیر سابق روزنامه الاهرام مصر سیاست های عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور این کشور را به تمسخر گرفت و به او هشدارداد که مراقب باشد به سرنوشت قذافی و علی عبدالله صالح گرفتار نشود.

سلامه در صفحه رسمی خود در فیسبوک بدون اینکه نامی از عبدالفتاح السیسی ببرد با طرح چند پرسش خطاب به وی نوشت:«کی اعتراف می کنی که شکست خورده ای؟ چقدر و چند سال باید بگذرد تا درک کنی که در انجام مسئولیت هایت شکست خورده ای؟»، «خودکشی چندین نفر ، گرسنگی چند نفر و چند گزارش بین المللی برای شکست تو کافی است؟».

سلامه در ادامه این مطلب افزود:«کی درک می کنی که در حفظ سرزمین و ثروت های کشور کوتاهی کرده ای،تعریف وطن پرستی،خیانت، مزدوری ، دروغ ،نیرنگ و سادیسم از نگاه تو چیست؟ تاکی می توانی مردم را فریب دهی؟ مردم و شهروندان چقدر می توانند تو را تحمل کنند؟»

سردبیر سابق روزنامه مشهور الاهرام با مسخره کردن دعوت عبدالفتاح السیسی از شهروندان ومردم برای صبر پیشه کردن و تحمل کردن مشکلات گفت:«تاکی ضد و نقیض گویی؟ تا به کی به نظرات مخالفین گوش نمی کنی و خودت را پزشک و فیلسوفی تلقی می کنی که همه چیز را می فهمی؟چرا به بیماری و اختلال روانی خود اذعان نمی کنی و به دنبال درمان آن نیستی؟»

وی همچنین با طرح چند پرسش درباره سرنوشت کمک های خارجی در زمان السیسی به مصر،از وی پرسید:«کمک های خارجی، داخلی و وام های بین المللی کجا رفتند؟»

سلامه همچنین رئیس جمهور مصر را به هدر دادن این کمک ها و پول ها متهم کرد و به سخنان السیسی درباره شایعاتی که هدف از آن نابودی مصر است، پرداخت و نوشت:«آیا نمی دانی شایعاتی که در سطح رسمی رواج پیدا کرده است همان عامل بحران هستند ؟».

سردبیر سابق روزنامه الاهرام همچنین با مطرح کردن پرسش هایی درباره بحران سد النهضه و شیوه برخورد مصر با عربستان و امارات گفت:« آیا این همان مصری است که در بین ملت ها دارای شکوه وعظمت بود، آیا این همان پتانسیل مصر در برخورد با اتیوپی، سودان و اوگانداست ، آیا این همان عظمت مصر در برخورد با بن زاید و بن سلمان و دیگران است؟

وی در ادامه این مطلب افزود: ابهت، قدرت، اقتصاد و پوند مصر کجا رفت؟

این روزنامه نگار کهنه کار مصری به سخنان عبدالفتاح السیسی که گفته بود اگر شهروندان از من بخواهند از حکومت کناره گیری می کنم اشاره کرد و نوشت: «با چه زبانی به تو بگوییم که برو».

کد خبر 4359441

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 10 =