بی‌خبری مطلق از تصویب اساسنامه مجمع ملی جوانان

عضو مجمع نمایندگان سازمانهای مردم نهاد خوزستان از عدم تصویب اساسنامه مجمع ملی جوانان در دولت انتقاد کرد و گفت: اقدامات معاونت جوانان همانند آمپولی شده که اثر درمانی ندارد.

سعید نوروزی پور در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به رونمایی اساسنامه مجمع ملی سازمانهای مردم نهاد جوانان در بهمن ماه ۹۶ افزود: این اساسنامه محصول کار جمعی نمایندگان سازمان های مردم نهاد سراسر کشور بود اما متاسفانه تا امروز برای تصویب آن در دولت اقدام موثری انجام نشده است.

وی ادامه داد: برای تهیه این اساسنامه اقدامات خوبی هم از سوی سمن‌ها و هم از سوی معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان انجام شد اما به دلیل عدم پیگیری‌های بعدی این اساسنامه بی نتیجه مانده و سازمانهای مردم نهاد از مزایای آن برخوردار نشده اند.

عضو مجمع نمایندگان سازمانهای مردم نهاد خوزستان با بیان اینکه قرار بود این اساسنامه با امضای رئیس جمهور رسمی و نهایی شود، تاکید کرد: به طور قطع اگر رئیس جمهور این اساسنامه را تایید و ابلاغ می کرد نقش بسیار زیادی در قدرت گرفتن سمنها برای پیگیری مطالباتشان داشت اما بعد از آن اعلام شد که وزارت کشور می تواند اساسنامه را تایید کند که این اقدام هم هنوز رخ نداده است. 

نوروزی پور با اشاره به گذشت ۷ ماه از تایید اساسنامه مجمع ملی سازمانهای مردم نهاد از سوی نمایندگان سمنها در شیراز تاکید کرد: معاونت جوانان وزارت ورزش در دوره جدید خود شعارهای خوبی را ارائه داد و در بعضی موارد هم فعالیتهای خوبی آغاز شد اما به دلیل پیگیری نشدن مسائل، بسیاری از آنها بی نتیجه مانده و همین موجب سرخوردگی جوانان شده است.

وی گفت: یکی دیگر از مواردی که با تبلیغات بسیار در رسانه ها همراه شد موضوع گذران خدمت سربازی اعضای سمنهای جوانان در سازمان مردم نهاد بود که علی رغم چندین بار اعلام رسمی در رسانه ها هنوز اجرایی نشده و سرنوشت آن هم مشخص نیست. فعالیتهای سازمان ملی جوانان در دوره جدید همانند آمپولی شده که تزریق می شود اما نتیجه دهی لازم را ندارد. با طرح این مساله در رسانه ها بسیاری از جوانان مشمول خدمت سربازی به این طرح امیدوار بودند اما هنوز از اجرایی شدن آن خبری نیست.

وی عدم تحقق احیای سازمان ملی جوانان را یکی از وعده های اجرا نشده معاونت جوانان دانست و گفت: البته در این مورد هم مانند دیگر اقدامات، فعالیتهایی انجام شد اما در هر صورت مجلس شورای اسلامی با تفکیک وزارتخانه موافقت نکرد؛ این در حالی است که یکی از ملزومات برای تحقق اهداف و مطالبات جوانان برخورداری از یک دستگاه مستقل ویزه جوانان است تا بتوانند حف خود را به گوش مسئولان عالی رتبه نظام برسانند. 

کد خبر 4362142

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =