توزیع بسته‌ تحصیلی میان دانش‌آموزان تحت حمایت کمیته امداد

مدیرکل حمایت‌های اجتماعی کمیته امدادگفت: لوازم التحریر بین دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد به ارزش صدهزارتومان توزیع می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجید زارع فرد با اشاره به اینکه یکی از فعالیت‌های مهم این نهاد که به‌صورت سالانه انجام می‌شود توزیع بسته‌های لوازم‌التحریر میان دانش آموزان نیازمند است گفت: امسال هم این بسته ها به ارزش  صدهزارتومان میان دانش‌آموزان تحت حمایت واریز می شود.

وی بابیان اینکه بسته‌های تحصیلی شامل بیش از ۲۰ قلم لوازم التحریر مانند کیف و دفتر است افزود: این بسته‌ها برای مقطع ابتدایی و متوسطه و متناسب با نیازهایشان طراحی شده است.

مدیرکل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد ادامه داد: این نهاد همچنین برای تهیه کتب درسی دانش‌آموزان نیازمند نیز مبلغ ۳۰ هزار تومان پرداخت می‌کند.

وی بابیان اینکه اعتبار اختصاص‌یافته کمیته امداد به خدمات تحصیلی دانش آموزان نیازمند در سال جاری ۲۴ میلیارد و ۸۰۰ تومان است گفت: از این رقم ۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای تهیه بسته‌های لوازم‌التحریر و ۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای کمک‌هزینه تهیه کتب درسی اختصاص داده‌شده است.

زارع فرد با اشاره به اینکه اعتبار اختصاص‌یافته فقط نیمی از منابع موردنیاز برای تأمین کمک‌هزینه تحصیلی دانش آموزان نیازمند است افزود: بخش دیگر منابع نیز از طریق مشارکت‌های مردمی تأمین می‌شود.

مدیرکل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد ادامه داد: همچنین موسسه خیریه حضرت رقیه (س) ۵۰ هزار تومان از هزینه تهیه بسته تحصیلی دانش‌آموزان نیازمند ساکن مناطق محروم ۱۴ استان را پرداخت می‌کند.

زارع فرد با اشاره به اینکه حدود ۳۱۰ هزار دانش‌آموز تحت حمایت کمیته امداد است افزود: ۱۰۷ هزار نفر از آن‌ها ساکن مناطق محروم هستند.

شایسته ‌ذکر است، نیکوکاران می‌توانند برای شرکت در جشن عاطفه‌ها و کمک به دانش آموزان نیازمنداز طریق شماره‌گیری کد #۱*۸۸۷۷* ، پرداخت از طریق اپلیکیشن سنا، مراجعه به سایت  emdad.ir و یا شماره تلفن نیکوکاری ۰۹۶۸۸۷۷ کمک‌های خود را پرداخت کنند.

کد خبر 4394027

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =