حضور در نشست مجمع سازمان ملل باید باسخنرانی مقتدرانه همراه باشد

شمیرانات- امام جمعه لواسان گفت: حضور در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد باید باسخنرانی مقتدرانه و گوشزد کردن بدعهدی‌های آمریکا به قراردادهای بین المللی همراه باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید سعید لواسانی در خطبه های نماز جمعه امروز لواسان با اشاره به اینکه امام حسین(ع) امام مقتدا و سرمشق ما است اظهار داشت: همگی ما باید از ایشان پیروی کنیم و هم زندگی فردی ما باید دنباله روی از امام باشد و خود را به گناهان آلوده نکنیم و تقوا داشته باشیم و هم در زندگی اجتماعی باید با فساد و تباهی به مبارزه بپردازیم و هیج گاه امر به معروف و نهی از منکر را ترک نکنیم.

نشانه‌هایی برای پایان یا کاهش فشارهای آمریکا

لواسانی در ادامه افزود: ما الان در وضعیت جنگ احزاب هستیم، این حرف بنده نیست، هرکس که شرایط کنونی را بررسی می‌کند که همۀ استکبار، آمریکا، صهیونیست‌ها، اسلام امریکایی، منافقان و فی قلوبهم مرض و مرجون باهم متحد شده‌اند تا نظام اسلامی را زمین بزند، پول خرج می‌کنند، جنگ اقتصادی راه می‌اندازند، جنگ شدید تیلیغاتی و روانی راه می‌اندازند، محاصرۀ اقتصادی و سیاسی می‌کنند، دل‌های مریض و ترسو را می‌ترسانند. حالا ببینید شرایط ما چقدر با شرایط جنگ احزاب شبیه است.

وی گفت: امام عزیز ما که صحنه را رصد می‌کنند، هم تأکید دارند که ما در شرایط جنگ احزاب هستیم و این رویایی مومنان و منافقان است و الان هم همین شرایط است، در همین شرایط سخت اقتصادی که داریم، مقام معظم رهبری امید می‌دهند، ببینید که در فضای مجازی چه می‌کنند؟ منافقان، منافق‌صفتان، فی قلوبهم مرض و مرجفون چه غوغایی راه می‌اندازند، دقیقاً همان روش منافقان در صدر اسلام را دارند تا ترس در دل ما بیاندازند اما در مقابل مومنان واقعی هستند که می‌دانند اگر شرایط سخت را تحمل کند، به فضل الهی پیروزی نزدیک است و بزودی همۀ توطئه‌های دشمن پنبه خواهد شد، بشرط این‌که پشت سر امام المسلمین بیایستیم و به وعده‌ای الهی که از زبان مبارک ایشان بیان می‌شود، ایمان بیاوریم.

حضور میلیونی عزاداران حسینی در ایران پشتوانه حماسه دارد

وی با بیان اینکه شرایط اقتصادی کشور را همگی ما می‌دانیم گفت: در این شرایط دهۀ اول ماه محرم را ببینید،  همۀ شرایط فرق کرده است، چهارشنبه ۱۴ شهریور ترامپ در دیدار با امیر کویت به نظام و مسئولان نظام توهین کرد که همه‌چیز از دست رفته است و ایران در آشفتگی کامل به‌سر می‌برد و از روز شروع ماه محرم در این ده روز و تا پایان ماه صفر در همۀ نقاط کشور و هر کوی و برزن مردم عاشقانه عزاداری می‌کنند و حضوری میلیونی در عزای حسینی دارند و بر سر و سینه می‌زنند.

لواسانی افزود: این گریه‌ها، همگی پشتوانۀ حماسه دارد و تحقق همان وعدۀ الهی است. اما این تنها نیست، مردم علی‌رغم فشارهای اقتصادی، سخاوتمندانه نذورات و خیرات و سفره‌های گسترده برای عزاداران مهیا می‌کنند. شک نکنیم که دشمن رفتار ملت ما را رصد می‌کند و دیدن این صحنه‌ها سبب یأس ترامپ و هم‌پالگی‌های آن‌ها و سردرگمی آن‌ها شده و این از برکت ماه محرم و از نشانه های پیروزی است، و ان شاء الله ما پیروز نهایی این نبرد هستیم و خداوند فتوحات متعدد خودش را به ملت بزرگ ایران نشان می‌دهد.

اتحاد مردم ایران از تحقق وعده های الهی خبر می دهد

 خطیب جمعه لواسان با اشاره به سخنان رئیس کمیتۀ امداد که گته بود؛ با تشدید فشارهای اقتصادی کمک مردم به کمیتۀ امداد ۵۰% بیشتر شده است بیا داشت: هفتۀ پیش ما در مصلی برای ساخت صحن و شبستان حضرت زینب سلام الله علیها در نماز کمک خواستیم نزدیک ۶۰ میلیون؛ ۵۰ و چند ملیون جمع شد. بله در کشور ما برخی سودجویی می‌کنند، اما مردم ایران چنین هستند. این مردم ایران هستند که روح‌شان حسینی است و به وعده‌های الهی ایمان دارند و این اتحادی که ملت با روح و اصالت حرکت حسینی پیدا کردند و هرساله پیدا می‌کنند، امید تحقق وعده‌های الهی را می‌دهد. حتی اگر جوان طلبۀ ما را در مشهد شهید کنند، شهید توالایی ما را در کوچه‌ها به جرم طلبه‌بودن شهید کنند. خب شهادت که افتخار است. 

وی اظهار داشت: امام حسین علیه السلام همۀ ما را تحت اندیشۀ شجاعت و ایثارگری و امید به وعده‌های الهی متحد کرده است، انقلاب ما با همین اندیشه پیروز شد، و جنگ تحمیلی با همین مرام پیروز شد و ما گردنه‌های خطرناک را با همین اندیشه طی کردیم.  امام امت ما با شعارهای حسینی به میدان آمدند و ملت را متحد کردند و پشت همۀ دشمنان اسلام به ویژه امریکا را به خاک مالیدند.  

لواسانی بیان داشت: چگونه در صدر اسلام همۀ انسان‌های شریر و نابکار و همۀ مفسدان، یعنی یهودیان مدینه و منافقان و مرجفون با مشرکان مکه متحد شدند تا پیامبر خدا و مسلمانان را محاصره کنند و در جنگ احزاب از صفحۀ روزگار محو کنند و نتوانستند، چون مومنان واقعی پای کار اسلام ایستادند، آنان با دل‌های پاک و مطهر با تقوا، با فطرت الهی ایستادند. امروز هم فطرت‌های پاک حسینی که از آلودگی‌ها بیزار هستند، ده‌ میلیون انسان عزادار در سراسر کشور ایران بر سروسینۀ خود می‌زنند، و داغدار و عزادارند تا نشان دهد که عشق امام حسین علیه السلام در دل آنان موج می‌زنند. آنان عاشق حسیند، عاشق اسلام، عاشق اهداف اسلامی هستند. این نکتۀ مهمی است که خداوند دل‌های مردم را به خودش جلب کرده و دشمن به فضل الهی بیش از پیش ناامید می‌شود.  

نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد با سخنرانی مقتدرانه همراه باشد
امام جمعه لواسان با اشاره به اینکه هفته آینده نشست مجمع عمومی سازمان ملل  در نیویورک برگزار می‌شود، ولی امسال بحث بر سر حضور یا عدم حضور روحانی رئیس‌جمهور در این نشست مطرح شده است  و دلیل مطرح‌شدن این بحث به رد پیشنهاد مذاکره با دولت‌مردان امریکا  از سوی مقام معظم رهبری باز می‌گردد گفت: یادتان هست مقام معظم رهبری دربارۀ مذاکره با امریکا پاسخ تند و گزنده‌ای دادند و فرمودند: «جنگ نخواهد شد و مذاکره نخواهیم کرد» و  آب پاکی را روی دستان ترامپ ریختند و فرمودند: «حالا اگر چنان‌چه یک‌وقتی هم بر فرض محال قرار بود دولت جمهوری اسلامی با رژیم آمریکا مذاکره هم بکند، با این دولت کنونی آمریکا هرگز مذاکره نمی‌کرد. همه بدانند» و حالا علاوه بر این نشست امسال یک تفاوت بزرگ دیگر با سال‌های گذشته دارد و آن‌هم ریاست آمریکا به عنوان رئیس دوره‌ای شورای امنیت است که جلسه‌ای را با محوریت ایران (یا یکی از موضوعاتش مربوط به ایران) و به ریاست دونالد ترامپ نیز در دستور کار خود دارند. 

 وی افزود: این‌که جلسه‌ای با محوریت ایران در شورای امنیت سازمان ملل متحد (همزمان با نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد) برگزار شود، به نظر می‌رسد ترفند ترامپ برای وسوسه کردن روحانی است تا به بهانه شرکت روسای جمهور دو کشور در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد حداقل با هم مصافحه‌ای داشته باشند و آرزوی ترامپ تحقق یابد.   

لواسانی بیان داشت: در این فضا گروهی مخالف هستند که روحانی در این نشت شرکت کند، و معتقدند که با توجه به مشکلات اقتصادی و سیاسی کشور وی نباید به نیویورک سفرکند اما برخی بر این عقیده‌اند که این سفر می‌تواند مواضع و دیدگاه‌های ایران را در جهان به معرفی کند و از همین رو بهتر است تا رئیس‌جمهور در این نشست شرکت کند.  گروهی می‌گویند: اگر  ظریف به جای روحانی شرکت کند بهتر است، زیرا هم خواب ترامپ را آشفته خواهیم کرد و هم تریبون جهانی را ازدست نخواهیم داد.  

وی افزود: اگر رئیس‌جمهور می‌خواهد در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد شرکت کند، تصمیم درست آن است که مقتدرانه و با صلابت در مجمع عمومی سخنرانی کند و نقش تخریبی امریکا بخصوص بدعهدی‌های امریکا و بی‌اعتنایی‌های آن به  قراردادهای بین المللی و  جنگ‌افزویی‌های امریکا و متحدانش در منطقه و مواضع درست ایران را تشریح کند، اما حتما از حضور در جلسۀ شورای امنیت خودداری کند، زیرا در مجمع عمومی امکان رویارویی با ترامپ خیلی کم است ولی در شورای امنیت، او با ترامپ رودررو خواهد شد و با هنرپیشگی و بی‌حیایی‌ای که در ترامپ سراغ داریم، مطمئناً روحانی را در عمل انجام شده قرار می‌گیرد و آن‌گاه عکس یادگاری می‌گیرد و مواضع ایران را تضیف می‌کند بلکه ظرفیت هم نباید شرکت کند و استدلال این باشد که وقتی عهدشکن و پریشان‌عقلی چون ترامپ ریاست این جلسه را دارد، ما شأن خود نمی‌بینیم که در آن جلسه شرکت کنیم و این‌گونه عزت ملت ایران را به رخ امریکائیان بکشند.   

کد خبر 4408039

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 5 =