استقلال هنری هنرمندان منوط به تشکیلات قوی نظام صنفی است

هادی مظفری مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی سه شنبه ۱۰ مهرماه در دیدار با اعضای انجمن هنرهای تجسمی تهران بر تشکیل سازمان نظام صنفی هنرمندان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از واحد ارتباطات و رسانه مرکز هنرهای تجسمی، هادی مظفری مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست با اعضای انجمن هنرهای تجسمی تهران با تاکید بر فعالیت مستقل مراکز و انجمن ها و ارتباط مستمر با مرکز گفت: مرکز هنرهای تجسمی درصدد برقراری ارتباط موثر با موزه هنرهای معاصر تهران، همچنین تثبیت وضعیت بانک اطلاعاتی هنرمندان و تشکیل سازمان نظام صنفی هنرمندان است. با ایجاد سازمان نظام صنفی هنرمندان، تشخیص هنرمند بودن و سطح تخصصی کار او مشخص می شود و با تشکیل سازمان نظام صنفی هنرمندان بسیاری از مسایل هنرمندان از جمله رفع اختلاف میان آنها و دیگر نهادها مرتفع خواهد شد.

وی افزود: همچنین استقلال هنری هنرمندان منوط به تشکیلات قوی در سازمان نظام صنفی هنرمندان است که می توانند مطالبات خود را در سطح کلان از دولت مطرح کنند.

مظفری از اعضای انجمن هنرهای تجسمی تهران درخواست کرد تا برنامه های انجمن را از طریق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران به مرکز منتقل کنند تا این مرکز الگوی مناسبی برای دیگر استان‌ها باشد.

قباد شیوا هنرمند پیشکسوت عرصه گرافیک با اشاره به جدی گرفتن سطح هنر و رابطه تمدن با آثار هنری گفت: مسئولان شناختی نسبت به افراد هنرمند ندارند و برای تشخیص آثار کپی به ویژه پوسترهای کپی شده و بی کیفیت باید مرجعی برای تشخصی ایجاد شود.

احمد رویایی هنرمند پیشکسوت نقاشی و عضو انجمن هنرهای تجسمی تهران از برپایی نخستین سمپوزیوم چوب به همت انجمن هنرهای تجسمی و همکاری سازمان زیباسازی و باغ موزه نگارستان خبر داد و گفت: قصد داریم با برپایی این سمپوزیوم از درختان و کنده چوب های قدیمی که قدمت آنها به دوره قاجار بازمی گردد اثر هنری خلق کنیم.

در ادامه جعفر نجیبی مجسمه ساز و عضو هیات مدیره انجمن هنرهای تجسمی تهران درباره این سمپوزیوم و فعالیت های انجمن هنرهای تجسمی تهران گفت: سعی داریم تا پایان سال ۹۷، سه برنامه انجام دهیم؛ نخست سمپوزیوم چوب است و دومین برنامه برگزاری نمایشگاه نقاشی کودکان ۷ تا ۱۲ سال که به پیشنهاد باغ موزه نگارستان است که آثار آن در نگارخانه سعادت آباد نمایش داده خواهد شد. در این برنامه نکوداشتی هم برای زنده یاد توران میرهادی برگزار می شود. برنامه سوم نیز برگزاری نمایشگاهی از آثار هنری هنرمندان استان تهران است که این نمایشگاه در اردیبهشت سال آینده در گالری سعادت آباد برپا می شود.

وی با اعلام اینکه سمپوزیوم چوب ۱۰ تا ۲۵ آذر ماه برگزار خواهد شد، گفت: آثار خلق شده در سمپوزیوم چوب در نقاط مختلف به ویژه در مکان هایی که حمایتگران مالی داشته باشیم، نصب خواهیم کرد.

لادن قاجار هنرمند نقاش نیز به اهمیت فعالیت های انجمن در خارج از کشور اشاره کرد و گفت: ما صداهای ناهمگون و ناهنجاری می شنویم که از مرکز ایران به سوی کشورهای دیگر صادر می شود. ما هنرمندان باید صداهای مثبت را به گوش مردم دنیا برسانیم.

این نشست با حضور اعضای انجمن هنرهای تجسمی تهران، مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از هنرمندان پیشکسوت و جوان در مرکز هنرهای تجسمی برگزار شد.

بر این اساس، انجمن هنرهای تجسمی تهران ۳۰۰ عضو دارد که ۸۰ نفر از آنها از شهر تهران و باقی از دیگر شهرستان های استان تهران هستند.

کد خبر 4419853

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =