سرنوشت سمپوزیوم چوب مشخص شد/ برگزاری در دی ماه با کمک شهرداری

سمپوزیوم چوب به عنوان یکی از رویدادهای هنری تهران قرار بود آذرماه برگزار شود که این زمان منتفی و زمزمه های برگزار نشدن در سالجاری شنیده می شد ولی خبرهای جدید حاکی از برگزاری در دی ماه است.

احمد رویایی رییس انجمن هنرهای تجسمی استان تهران در پاسخ به پیگیری خبرنگار مهر درباره رفع موانع پیش روی برگزاری سمپوزیوم چوب گفت: قرار است سازمان زیباسازی شهرداری تهران، دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل ارشاد استان تهران از طرح سمپوزیوم چوب در دی ماه حمایت کنند.

وی با تاکید بر اینکه انجمن هنرهای تجسمی منتظر حمایت برای برگزاری سمپوزیوم چوب است، بیان کرد: طبق قول و قرارها، برگزاری این سمپوزیوم در دی ماه قطعی است و کارهای اداری و انعقاد تفاهمنامه‌ها برای حمایت از این سمپوزیوم در حال انجام است.

رییس انجمن هنرهای تجسمی استان تهران با یادآوری اینکه به علت مسایل مالی برگزاری سمپوزیوم چوب به تعویق افتاد، اظهار کرد: در حال حاضر مبلغ حمایت‌ها مشخص نیست ولی قرار است سمپوزیوم با حمایت ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومانی سازمان زیباسازی شهرداری، دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل ارشاد استان تهران دی ماه برگزار شود.

وی در پایان عنوان کرد: اکنون ۱۰ نفر از هنرمندان شرکت‌کننده در سمپوزیوم مشخص شده اند و با به سرانجام رسیدن کارهای حمایتی سمپوزیوم، اسامی آنها اعلام خواهد شد.

برای مشخص شدن سرنوشت حمایت سازمان زیباسازی شهرداری تهران از سمپوزیوم چوب گفتگویی هم با مجتبی موسوی معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهرداری تهران انجام دادیم که وی به خبرنگار مهر گفت: سمپوزیوم را انجمن هنرهای تجسمی استان تهران برنامه‌ریزی کرده‌اند و برگزاری آن هم برعهده همین انجمن است. سازمان زیباسازی شهرداری تهران نه در سیاست‌گذاری، نه در برگزاری، نه در انتخاب‌های و نه در هیچ بخشی از این سمپوزیوم، دخالت نکرده است و نمی‌کند.

وی افزود: این برنامه‌ای است که انجمن هنرهای تجسمی استان تهران با کمک اعضایش برگزار می‌کند و قرار است سازمان زیباسازی شهرداری تهران در برگزاری این رویداد صرفا به عنوان حامی و پشتیبان همکاری کند.

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهرداری تهران در پایان تاکید کرد: در حال حاضر شکل حمایت‌ها قطعی شده است و در هر زمان که انجمن هنرهای تجسمی استان تهران سمپوزیوم چوب را برگزار کند، ما هم حمایت‌هایمان را آغاز خواهیم کرد. البته این حمایت‌ها صرفا به تبلیغات شهری محدود نمی‌شود بلکه از نظر اطلاع‌رسانی، ارایه تجهیزات، کمپرسور و ملزومات مربوط به کار با چوب و کمک هزینه مالی به مبلغ ۲۰ میلیون تومان برای برخی از هزینه‌ها و هدایایی که انجمن به هنرمندان اهدا می‌کند، خواهد بود.

کد خبر 4484481

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 9 =