سیاست های مقام معظم رهبری نقشه راه مبارزه با مواد مخدر باشد

بجنورد- معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: سیاست ها و بیانات مقام معظم رهبری باید در تمامی عرصه ها به ویژه امر مبارزه با مواد مخدر نقشه راه باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید عمرانی با حضور در هفتمین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی اظهار کرد: ارزیابی های بنده از وضعیت خراسان شمالی درباره امکانات و اقدامات انجام شده استان در حوزه پیشگیری، مبارزه، مقابله و اقدام و عمل در حوزه مواد مخدر در سفر دو روزه ام مثبت است و این استان بسیاری از چالش ها و مشکلات دیگر استان ها را ندارد.

عمرانی افزود: این به معنای آسوده ماندن خیال متولیان امر در بحث مبارزه با مواد مخدر، این بلای خانماسوز، نیست بلکه با پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری، مبارزه با مواد مخدر کار جهادی و تحولی را می طلبد.

وی ادامه داد: همدلی مسئولان خراسان شمالی در بحث مبارزه با مواد مخدر ستودنی است و بنده در کمتر جایی شاهد این هماهنگی ها بوده ام و یادآور می شوم شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در واقع اتاق فکر استان در این حوزه است که پیشنهادها در آن جمع بندی و با ارائه نظرات کارشناسی مصوب و اجرایی می شود.

معاون قضایی دادستان کل کشور تاکید کرد: کمبودها و ضعف های استان در حوزه پیشگیری، مبارزه، مقابله و اقدام و عمل درخصوص مواد مخدر باید برطرف شود و مرکز آمادگی حمایت لازم را دارد.

وی اشاره کرد: انتخاب خراسان شمالی به عنوان استان پایلوت عاری از اعتباد توسط وزارت کشور قطعا به دلیل وجود قابلیت های لازم بوده است و بنده امیدوارم در آینده ای نزدیک شاهد جشن اعلام رسمی استان پاک به معنای واقعی برای معرفی به دیگر استان ها به عنوان الگو باشیم.

عمرانی تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه طرح ملی مبارزه با مواد مخدر پیش بینی و وظایف تمامی دستگاه های اجرایی مشخص شده که در واقع شامل یک مطالبه گری جمعی از دستگاه های اجرایی است.

وی گفت: گسترش مواد مخدر شامل دو جنبه است، نخست استکبار جهانی و دشمن جمهوری اسلامی که نابودی جوانان این مرز و بوم را می خواهد و دوم گردش مالی بالای این عرصه که سبب طمع بسیاری از افراد برای ورود به عرصه قاچاق مواد مخدر می شود.

کد خبر 4420445

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =