اعلام برنامه نشست‌های تخصصی جشنواره فیلم «کوتاه تهران»

برنامه نشست های تخصصی سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم «کوتاه تهران» اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد خبری سی‌  و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم «کوتاه تهران»، ۲۰ نشست‌ تخصصی این دوره از جشنواره بین المللی فیلم «کوتاه تهران»، با عنوان «۳۵- ۲۰» همزمان با برگزاری سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم «کوتاه تهران» از ۱۸ تا ۲۱ آبان با حضور استادانی چون احمد الستی، سعید عقیقی، عطااله کوپال، منصور براهیمی، مجید برزگر، محمدرضا اصلانی، مهرداد اسکویی، مجید شیخ انصاری، محمدرضا ابوالقاسمی، علیرضا سمیع آذر و ویرجیل ویدریش به همراه گفتگوهای بین‌المللی حضوری یا از طریق اسکایپ در پردیس سینمایی ملت برگزار خواهد شد. همچنین در کلیه نشست ها احمد الستی به عنوان دبیر علمی در کنار استادها حضور داشته و به هدایت جلسات می پردازند.

جمعه ۱۸ آبان نخستین روز جشنواره، از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۰:۳۰ نمایش فیلم های کوتاه رئالیستی خواهد بود. سپس سعید عقیقی نشست تخصصی را با عنوان «باورپذیری در سینما» از ساعت ۱۱ تا ۱۳ برگزار می‌کند.

«رئالیسم در هنر» عنوان نشست تخصصی دیگری است که از ساعت ۱۵ تا ۱۶:۳۰ توسط عطااله کوپال اجرا می‌شود. ۲ نشست دیگر با موضوع «رئالیسم در سینما» ساعت ۱۷ تا ۱۹ توسط منصور براهیمی و همچنین «رئالیسم در فیلم کوتاه» از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۱:۳۰ توسط مهرداد اسکوئی برگزار خواهد شد.

در دومین روز جشنواره از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۰:۳۰ نمایش فیلم های کوتاه مینیمالیستی خواهد بود. سپس مجید شیخ انصاری نشست تخصصی «سبک در سینما» را از ساعت ۱۱ تا ۱۳ برگزار می‌کند. در این روز، نشست‌های تخصصی «مینیمالیسم در هنر» توسط علیرضا سمیع آذر از ساعت ۱۵ تا ۱۶:۳۰، «مینمالیسم در سینما» با حضور سعید عقیقی از ساعت ۱۷ تا ۱۹ و «مینیمالیسم در فیلم کوتاه» توسط مجید برزگر از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۱:۳۰ برگزار خواهد شد.

در ادامه نشست‌های تخصصی این دوره از جشنواره، یکشنبه ۲۰ آبان، از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۰:۳۰ نمایش فیلم های کوتاه فرمالیستی خواهد بود. سپس نشست «آغاز در فیلم» با حضور احمد الستی از ساعت ۱۱ تا ۱۳، «فرمالیسم در هنر» توسط محمدرضا ابوالقاسمی از ساعت ۱۵ تا ۱۶:۳۰، «فرمالیسم در سینما» با حضور محمدرضا اصلانی از ساعت ۱۷ تا ۱۹ و «آسیب‌شناسی یک موضوع: فیلم‌ها از کجا شروع می‌شوند؟» توسط سعید عقیقی از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۱:۳۰ برگزار می‌شود.

در چهارمین روز از سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۰:۳۰ نمایش فیلم های کوتاه تجربه گرایی خواهد بود. سپس نشست «پایان در فیلم» از ساعت ۱۱ تا ۱۳ و «هنر تجربی در روزگار ما» از ساعت ۱۵ تا  ۱۶:۳۰ با حضور احمد الستی، «سینمای تجربی معاصر»  توسط ویرجیل ویدریش از ساعت ۱۷ تا ۱۹ و «آسیب شناسی یک موضوع: فیلم‌ها چگونه پایان می‌یابند؟» با حضور سعید عقیقی از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۱:۳۰ برگزار می‌شود.

از تاریخ ۱۸ تا ۲۱ آبان ماه همه روزه نشست‌های بین‌المللی به صورت حضوری یا از طریق اسکایپ از ساعت ۲۲ تا ۲۳ در پردیس سینمایی ملت برگزار خواهد شد. همچنین هر روز از ساعت۱۳:۳۰ تا ۱۴:۳۰ تکرار نمایش فیلم های کوتاه موضوعی خواهد بود.

علاقه‌مندان به منظور شرکت در نشست‌های تخصصی این دوره از جشنواره می توانند حداکثر تا ۱۵ آبان ماه از طریق سامانه www.tisff.ir  نام‌نویسی و اقدام به تهیه کارت ورود به نشست کنند.

سی ‌و ‌پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم «کوتاه تهران» از  ۱۸ تا ۲۲ آبان ماه سال جاری به دبیری سیدصادق موسوی در پردیس سینمایی ملت برگزار می شود.

کد خبر 4445482

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =