نمایش استکبارستیزی در سیستان وبلوچستان/ شیعه وسنی مطیع فرمان رهبر

زاهدان- مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان امسال نیز همچون سال های گذشته آماده خلق حماسه ای دیگر با حضور باشکوه خود در راهپیمایی ضد استکباری ۱۳ آبان هستند.

خبرگزاری مهر- گروه استان‌ها: سیزدهم آبان ماه یادآور ۳ رخداد مهم در تاریخ ایران اسلامی است. تبعید حضرت امام خمینی (ره) به ترکیه در ۱۳ آبان سال۴۳، کشتار دانش‌آموزان در ۱۳ آبان سال ۵۷ توسط رژیم ستم شاهی در دانشگاه تهران و در دزین حال تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ۱۳ آبان ۵۸ که هر ۳ رویداد با یک هویت و در یک جهت بودند و هر کدام نیز در شکل گیری حرکت انقلاب اسلامی نقش بسزایی ایفا کردند.

با توجه به اینکه موضوع و هویت هر سه اتفاق مبارزه با استکبار بود به همین دلیل، این روز به یاد ماندنی در تقویم ملی به نام «روز ملی مبارزه با استکبار» نامگذاری شده است.

امسال اما ۱۳ آبان با یک اتفاق دیگر هم همراه آن است و آن هم همزمان شدن با بدعهدی مجدد دولت آمریکا پس از توافق موسوم به برجام و بازگرداندن تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران است که موجب شده تا مردم ایران برای برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم امسال از مدت ها قبل اعلام آمادگی کنند.

اما برگزاری مراسم ۱۳ آبان امسال در استان سیستان و بلوچستان بسیار ویژه تر است زیرا پس از حادثه تروریستی ۲۳ مهرماه و ربودن تعدادی از مرزبانان از مرز میرجاوه توسط گروهک تروریستی تعدادی از رسانه های بیگانه و عوامل معلوم الحال سعی کردند تا این موضوع را دستمایه ایجاد اختلاف شیعه و سنی در پایتخت وحدت ایران اسلامی قرار دهند اما خوشبختانه همچون همیشه تیرشان به سنگ خورد و پس از اینکه همه علمای شیعه و سنی استان و حتی علمای اهل تسنن دیگر مناطق کشور این حادثه تروریستی را محکوم کردند، طوایف بزرگ بلوچستان نیز با انتشار بیانیه هایی انزجار خود را از این عمل اعلام کردند، از همین رو مردم شیعه و سنی استان سیستان و بلوچستان قصد دارند امسال با شرکت باشکوه در راهپیمایی عظیم ۱۳ آبان بار دیگر وفاداری خود را به آرمان های مقدس نظام جمهوری اسلامی نشان دهند.

مولوی سلامی: استکبار ستیزی یکی از موضوعات مهم در تعالیم اسلامی است

نماینده اهل سنت مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: شیعه و سنی امسال نیز با حضور وحدت آفرین خود در راهپیمایی ۱۳ آبان بار دیگر پایبندی خود به رهبری و نظام جمهوری اسلامی را نشان می دهند.

وی با تاکید بر حضور آحاد مختلف مردم در راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان افزود: استکبار ستیزی یکی از موضوعات مهم در تعالیم اسلامی است که اساس نظام جمهوری اسلامی ایران نیز بر آن بنا شده است.

مولوی نذیراحمد سلامی گفت: کمک به مظلوم و جلوگیری از ظلم و ستم ستمگران یکی از وظایفی است که دین مبین اسلام بر عهده مسلمانان قرار داده است و در تعالیم اسلامی بسیار بر آن تاکید شده است.

وی تصریح کرد: از همین بر همه مسلمانان واجب است تا با هر توان و موقعیتی که دارند با ظلم مبارزه کنند به ویژه زمانی که مستکبران بخواهند با اعمال خود به نظام اسلامی ضربه وراد کنند.

 مولوی دهانی: هیچ تحریمی نمی‌تواند بر پیشرفت کشور اثرگذار باشد

مدرس حوزه علمیه اهل‌سنت زاهدان هم در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران نمونه بارز استکبار ستیزی در جهان است زیرا هیچ گاه اجازه نداده که ظالم جرات ظلم کردن به مظلوم را به خود بدهد.

وی ضمن دعوت از اقشار مختلف مردم برای شرکت در راهپیمایی یوم الله  ۱۳ آبان افزود: قطعا دولت آمریکا امسال نیز با شرکت گسترده مردم در این راهپیمایی سیلی محکمی خواهد خورد.

مولوی عبدالغنی دهانی ادامه داد: استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا در نظر دارد با شروع تحریم‌های جدید معیشت مردم را تحت تأثیر قرار دهد اما از آنجایی که مردم بصیر ایران اسلامی به‌خوبی به خدماتی که پس از پیروزی انقلاب در کشور انجام شده آگاه هستند قطعاً دشمن به هدف خود نمی رسد.

وی با تاکید بر اینکه با توجه به ظرفیت های کشور هیچ تحریمی نمی‌تواند بر پیشرفت کشور اثرگذار باشد، گفت: قطعا مردم ایران اسلامی با اتحاد و همدلی و حمایت از تولید داخلی به راحتی و بدون مشکل از این مرحله نیز عبور می کنند.

مدرس حوزه علمیه اهل‌سنت زاهدان تصریح کرد: قطعا فردا مردم مسلمان سیستان و بلوچستان نیز اعم از شیعه و سنی با حضور با شکوه خود بار دیگر پایبندی خود به آرمان های امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب را نشان می دهند.

مولوی بزرگ زاده: شرکت در راهپیمایی ۱۳ آبان نشان دهنده پایبندی مردم به آرمان های انقلاب است

مدرس حوزه علمیه الحرمین الشریفین چابهار در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: راهپیمایی ۱۳ آبان امسال با سال های گذشته بسیار متفاوت تر است زیرا راهپیمایی ۱۳ آبان امسال در واقع نمایش دهنده اتحاد و یکپارچگی مردم است.

وی افزود: امسال پس از حدود ۴۰ سال که  لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان انقلابی تسخیر شد دولت آمریکا قصد دارد با اعمال تحریم های جدید بار دیگر دشمنی خود با ملت ایران را نشان دهد.

مولوی عبدالواحد بزرگ زاده با اشاره به اینکه شرکت در راهپیمایی ۱۳ آبان نشان دهنده پایبندی مردم به آرمان های انقلاب اسلامی است، ادامه داد: آمریکا با اعمال تحریم های جدید بار دیگر خوی استعماری خود را نشان داد.

 امام جمعه موقت اهل سنت چابهار تصریح کرد: قطعا قشرهای مختلف مردم امسال نیز با حضور باشکوه خود در راهپیمایی ۱۳ آبان اتحاد و همبستگی مردم شیعه و سنی را به رخ جهانیان می کشانند.

مولوی ریگیان‌پور: ملت ایران هیچ گاه جنایت های آمریکا را فراموش نخواهند کرد

امام جمعه اهل سنت میرجاوه هم در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: راهپیمایی ۱۳ آبان نماد استکبار ستیزی است زیرا ملت ایران هیچ گاه جنایت های آمریکا را فراموش نخواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه ملت ایران یک بار دیگر در راهپیمایی ۱۳ آبان اتحاد خود را به جهانیان نشان می دهد، افزود: امسال آمریکا با اعمال تحریم های جدید بر دشمنی خود مصمم تر شده بنابراین ما هم با وحدت و یکدلی بیشتر نسبت به هرسال در راهپیمایی ۱۳ آبان شرکت خواهیم کرد.

مولوی عبدالرحیم ریگیان‌پور ادامه داد: آمریکا از وحدت مردم ایران هراس دارد از همین رو وحدت و رابطه تنگاتنگ مردم و مسئولان تنها راه نا امیدی و شکست استکبار جهانی است.

وی با اشاره به اینکه مردم ‌در ‌۱۳ آبان پاسخی محکم به ‌دشمنان می‌دهند، گفت: آمریکا با اعمال تحریم های جدید قصد دارد روحیه انقلابی و جهادی ملت ایران را خدشه‌دار کند اما قطعا این بار نیز به هدف خود نمی رسد.

امام جمعه اهل سنت میرجاوه بیان داشت: دولت آمریکا از همان روزهای ابتدایی پیروزی انقلاب درصدد ضربه زدن به کشور ما بوده اما عملکرد مثبت انقلاب برکسی پوشیده نیست و حضور مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان پاسخ محکمی به یاوه‌گویی‌های دشمن خواهد بود.

وی تصریح کرد: قطعا با توجه به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و توان و ظرفیت داخلی کشور تحریم‌ها و تهدیداتی که از سوی آمریکا انجام می شود هیچ خللی در عزم و اراده ملت ایجاد نمی کند.

اما علاوه بر علمای اهل سنت بزرگان و سران طوایف استان سیستان و بلوچستان نیز بر لزوم مشارکت هر چه بیشتر مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تاکید کردند.

طایفه مرادزهی: شیعه و سنی مطیع فرمان رهبری هستند

عبدالعزیز مرادزهی سر طایفه مرادزهی به نمایندگی از این  طایفه در بیانیه ای اظهار داشت: مردم ایران اعم از شیعه و سنی مطیع فرمان رهبری هستند و به عنوان سرباز این نظام با توطئه های دشمنان قسم خورده کشور مقابله می کنند.

این بیانیه می افزاید: مردم و طوائف بلوچ در کنار سایر اقشار ملت آمادگی خود را برای حضور در صحنه های مختلف نظام به ویژه راهپیمایی سیزده آبان اعلام کرده اند و با غیرت و شهامت از مرزهای میهن دفاع می کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است:  مردم شیعه و سنی و فارس و بلوچ همگام با مسئولان و مردم ایران در راهپیمایی روز یکشنبه شرکت خواهند کرد و مشتی محکم بر دهان یاوه گویان استکبار می زنند.

طایفه کرد: شرکت در راهپیمایی ۱۳ آبان باید عرصه نمایش اتحاد و یکپارچگی ملت ایران باشد

سردار ولی محمد کرد سرطایفه کرد، میربلوچزهی و سهراب زهی نیز در خصوص لزوم شرکت باشکوه در راهپیمایی ۱۳ آبان بیانیه ای صادر کرد که متن بیانیه به شرح ذیل است: در راهپیمایی سیزده آبان امسال پرشور شرکت می کنیم، زیرا آمریکا با وضع دو مرحله تحریم ظالمانه فقط در همین چند ماه اخیر فشارهای زیادی بر ملت ما تحمیل کرد و این تحریم ها جدا از تحریم های ۴۰ سال اخیر بوده و نشان می دهد سران آمریکایی دلسوز ملت ایران نیستند و از هر فرصتی برای ضربه زدن به کشور و ملت ما بهره می برند.

 در این بیانیه آمده است: برای مردم ما بسیار سخت است که آمریکای زورگو و جنایتکار خود را صاحب دنیا و بزرگترین ابر قدرت دنیا می پندارد و در حقیقت چیزی و عددی نیست لذا ما باید خود را باور کنیم و در صحنه بیائیم و پاسخی محکم به دشمنان و منافقان کوردل بدهیم.

این بیانیه می افزاید: مردم ما باید در شرایط سختی و دشواری و مشقت کنار هم قرار بگیرند و از فرامین رهبری اطاعت کنند لذا شرکت در راهپیمایی ۱۳ آبان باید عرصه نمایش اتحاد و یکپارچگی ملت ایران باشد.

در ادامه این بیانیه آمده است: تمام طوایف خاش مانند کرد، میربلوچزهی، سهرابزهی، شهنوازی، ریگی، تمندانی، قلندرزهی، جمالزهی، شهلی بر، براهویی، هاشمزهی، سالارزهی، ایرندگانی، گمشادزهی، ناروئی، شه بخش و غیره و سایر اقوام فارس اعم از شیعه و سنی با هم همدل بوده و برای حفظ این نظام می کوشند و با بصیرت و شجاعت تمام نقشه های شوم دشمنان را خنثی می کنند.

البته این تنها گوشه ای از بیانیه ها و اظهار نظرهای مردم استان سیستان و بلوچستان بود که در این گزارش به آن اشاره شده است، اما نکته ای که حائز اهمیت است این است که این اتحاد و یکدلی بار دیگر به همه جهانیان نشان داد که ملت ایران هیچگاه ذره ای از اصول استکبار ستیزی خود کوتاه نخواهد آمد و دشمان از هر حربه ای هم که استفاده کنند باز هم در مقابل این ملت بصیر و فهیم شکست خواهند خورد.

کد خبر 4448689

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =