کنگره ملی سه هزار شهید استان قزوین شایسته برگزار شود

قزوین- نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: کنگره ملی سه هزار شهید استان با پیش بینی ۵ اجلاسیه مهم باید شایسته و باشکوه و در شان شهدا برگزار شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین با بیان اهمیت رعایت تقوی در زندگی گفت: اگر تقوی را چراغ راه خود کنیم به سعادت خواهیم رسید.

وی افزود: در زندگی همه باید در مسیر جلب رضایت الهی گام برداریم و از شماتت و سرزنش دیگران نهراسم و بدانیم عمل به فرایض دینی سختی های خود را دارد.

خطیب جمعه قزوین بیان کرد: هر کس برای  رضای خدا کار کندو امر به معروف و نهی از منکر را به نیت الهی انجام دهد خدا پشتیبانش خواهد بود و کارش به نتیجه می رسد.

آیت الله عابدینی گفت: آنچه امام راحل انجام داد الگویی برای همه است تا درس بگیریم و در کار و سیاست و زندگی به کار بندیم.

مسلمانان در مقابل یکدیگر مسئولند

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین در ادامه خطبه های نماز با اشاره به شرایط کنونی جهان اظهارداشت: اگر پشتیبانی خدا نبود سوریه باید سرنوشت دیگری داشت، وقتی آمریکا گفت اسدباید برود و رهبری فرمودند بایدبماند دیدید که استکبار ذلیل شد و حرف ایران به کرسی نشست و این اثر ایمان الهی است.

وی اضافه کرد: در عراق هم آمریکا نتوانست اهدافش را پیاده کند و با خواری از این کشور رفت و این وقایع نشان می دهد اگر به خدا دل ببندیم پیروز خواهیم شد.

عابدینی تصریح کرد: وقتی مردم یمن از گرسنگی در حال مرگ هستند و زیر بار بمباران عربستان جنایتکار و آمریکای ستمگر به خاک وخون کشیده شده اند ما مسلمانان وظیفه داریم فریاد خود را بلند کنیم تا استکبار رسوا شود.

وی اظهارداشت: ما به عنوان مسلمان باید در برابر ستمگران عکس العمل نشان ندهیم زیرا رسالت انسانی و اخلاقی داریم تا در هر کجای جهان ستمی شد فریاد کرده و از مظلومان دفاع کنیم.

خطیب جمعه قزوین در خطبه دوم نماز به مناسبتهای روز اشاره کرد و یادآورشد: هجرت پیامبر از مکه به مدینه موجب عزت و تحول و منشا خیر برای مسلمانان شد و در این میان هجرت امام حسین(ع) هم هرچند تحمیلی بود اما عظمت و پیروزیهای بزرگی نصیب مسلمین کرد.

وی اضافه کرد: هجرت امام رضا(ع)، احمد بن موسی و پیامبر اکرم با همه سختی هایی که داشت اما موجب برکت هم شد.

عابدینی با گرامیداشت یاد علامه طباطبایی مفسر قرآن هم گفت: تفسیر المیزان بهترین تفسیر قرآن است که شیعه و سنی نوشته اند و زیبایی و عظمت قرآن با این تفسیر بیشتر دیده می شود.

آمریکا درحال افول و فروپاشی است

خطیب جمعه قزوین در خصوص شرایط آمریکا در جهان کنونی هم اظهارداشت: رهبری فرمودند آمریکا در حال افول و فروپاشی است اما کسانی که غرب زده هستند فکر می کنند هنوز این کشور می تواند کدخدای جهان باشد و مانند چوب بست آمریکا شده اند تا شیطان از هم نپاشد اما این وعده الهی است و شواهد و قرائن نشان می دهد که این اتفاق در حال وقوع است.

وی اضافه کرد: به جای این که ضعف آمریکا را نشان دهیم معلوم نیست چرا عده ای همچنان در خواب هستند و با اینهمه مسائل همچنان همراه آمریکا شده اند چرا وانمود می کنید آمریکا قوی است در حالی که در داخل این کشور بسیاری از تحلیل گران آینده خوبی را برای ترامپ پیش بینی نمی کنند.

آیت الله عابدینی گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند اگر آمریکا یک موشک بزند ما در جواب ۱۰ موشک خواهیم زد و این اقتدار ایران استکبار را به وحشت انداخته است.

وی اضافه کرد: امروزه مشخص شده امریکا و عربستان که جنگ در یمن را آغاز کرده اند در گل مانده اند و می خواهند از این گرداب خارج شوند و دنبال پایان جنگ هستند اما پایان جنگ دست آنها نیست و مردم یمن می خواهند انتقام کشته های خود را بگیرند.

خطیب جمعه قزوین با گرامیداشت یاد شهید احمدی مقدم بیان کرد: غنی سازی کار بزرگی بود که توسط جوانان برومند این کشور از جمله شهریاری و احمدی مقدم محقق شد و ما قدردان این شهدا هستیم.

کنگره سه هزار شهید را باشکوه برگزار کنیم

وی در ادامه بااشاره به برگزاری کنگره سه هزار شهید استان هم اظهارداشت: افتخار داریم تا در روزهای آینده میزبان کنگره ملی سه هزار شهید استان باشیم که این رویداد در ۵ روز با برگزاری اجلاسیه های مهمی برپا خواهد شد و امیدواریم با مشارکت گسترده مردم باشکوه برگزار شود.

آیت الله عابدینی بیان کرد: کار اصلی بعد از کنگره خواهد بود و امیدواریم با برنامه ریزی مدون بتوانیم کارهای ماندگاری را پس از برگزاری کنگره عملیاتی کنیم.

کد خبر 4453338

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 14 =