تخریب مدیران بومی استان موجب ایجاد فضای یأس در جامعه می شود

دهگلان – استاندار کردستان گفت: تخریب مدیران بومی استان موجب ایجاد فضای یأس در جامعه است و بدبینی نسبت به خدمات آنها را باید فعالان مدنی و سیاسی از جامعه بزدایند.

به گزارش خبرنگار مهر، بهمن مرادنیا شامگاه سه شنبه در نشست با فعالان سیاسی و مدنی شهرستان دهگلان، با بیان اینکه اکثر مدیران استان فرزندان منطقه و بومی هستند و نباید آنان را تخریب کرد، اظهارداشت: یکی از تلاش های دولت در کردستان استفاده از توان نیروی انسانی و توانمندی های نخبگان تمام شهرستان ها در مدیریت بوده که در این مورد شایسته سالاری در اولویت قرار دارد.

وی در ادامه یخنان خود با اشاره به اینکه یکی از مسایلی که امروزه امنیت کشور را تهدید می کند تبعیض و تفاوت قائل شدن در مدیریت و تخصیص بودجه و امکانات است، افزود: مشکلی که اکنون در سیستم بودجه ریزی کشور وجود دارد، عدم توازن در تخصیص ها و هزینه ها است.

استاندار کردستان با بیان اینکه متاسفانه سیستم بودجه ریزی کشور مشکل دارد، ادامه داد: امروز تهدید واقعی برای کشور وجود تبعیض است و دولت برای برقراری یک سیستم بودجه ریزی عادلانه در تلاش است.

مرادنیا یادآور شد: مدیریت استان کردستان و اداره کل ها نیز برای رفع این چالش مدیریتی در تلاش هستند و از قدرت چانه زنی و ارتباطات خود در مرکز استفاده می کنند تا حقوق استان در اعتبارات و منابع کشور رعایت شود.

وی حرکت سیستمی در مسیر توسعه را حائز اهمیت توصیف کرد و بیان کرد: در استان در بخش های زیربنایی و زیرساختی مشکلات فراوان است و مردم حق دارند از مسئولان حق خود را بخواهند، چرا که آنان خودشان را با استان های همجوار قیاس می کنند.

استاندار کردستان در بخش دیگری از سخنان خود استفاده غیر اصولی از منابع آبی را از نگرانی های جدی استان عنوان کرد و گفت: مدیریت استان به صورت جدی به دنبال اجرای کامل حقآبه است و در کنار آن کارهایی دیگری برای توسعه استان در حال انجام دارد.

مرادنیا به اعتراضات مختلف در خصوص دریافت مالیات ها در استان اشاره کرد و افزود: با وجود اینکه میانگین دریافت مالیات کردستان از کشور پایین تر است اما سعی می شود در شهرستان هایی مانند دهگلان برخی پرونده ها برای رعایت حقوق مردم با سهل گیری بیشتر نارضایتی ها را رفع کند.

وی در ادامه سخنان خود بر تکریم ارباب رجوع در ادارات تاکید کرد و اظهارداشت: در شرایطی که مردم مشکلات فراوان دارند در ادارات نباید با آنان برخورد بد صورت گیرد و ادارات باید گروه های بازرسی را فعال کنند تا روند ارتباط کارکنان با ارباب رجوع بهتر از گذشته باشد ضمن اینکه با کارکنان خاطی نیز برخورد شود.

استاندار کردستان در پایان سخنان خود ایجاد فضای شور و نشاط در استان را ضروری دانست و یادآور شد: باید در فضای شهرستان فضای شور و نشاط حاکم باشد و امسال نیز تلاش خواهیم کرد علاوه بر جشن های مختلف جشن نوروز را نیز شاداب برگزار کنیم.

کد خبر 4464353

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 11 =