بخشداران نظارت برای اجرای طرح های اشتغال روستایی را مدنظرقراردهند

اراک- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی گفت: بخشداران بایستی نظارت برای اجرای مطلوب و اثربخش طرح های اشتغال روستایی را در محدوه خود مدنظر قرار دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی زندیه وکیلی پیش از ظهر چهارشنبه در نشست مشورتی بخشداران استان مرکزی در اراک ضمن بیان اینکه بیکاری و نبود کسب و کار ازجمله دلایل اصلی خالی شدن روستاها از سکنه است، اظهار داشت: بخشداران باید ضمن نظارت گسترده بر طرح های اشتغال روستایی باید به جذب سرمایه گذار نیز اقدام کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی افزود: طی مدت اخیر اعتباراتی در راستای محرومیت زدایی و برخورداری روستاها از شرایط ایجاد اشتغال تخصیص یافته و بخشداران باید برای استفاده از این اعتبارات برنامه ریزی داشته باشند.

زندیه وکیلی بیان کرد: تثبیت جمعیت روستایی با برنامه ریزی های اشتغالزایی و محرومیت زدایی باید در اولویت کاری بخشداران قرار گیرد و علاوه بر آن هر بخشداری باید حداقل دو برابر اعتبارات موجود خود طرح های عمرانی در نظر بگیرد تا زمینه اجرای این طرح ها فراهم شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی خاطرنشان ساخت: مقرر است اعتبارات روستایی براساس سرانه تقسیم می شود پس روستاهایی که دارای اعتبار کافی هستند بایستی جذب اعتبار کنند.

وی تصریح کرد: در حوزه اشتغال روستایی گاها به دلیل نبود طرح های کاربردی و ثمربخش، اعتبارات کافی جذب نمی شود که در این زمینه باید چاره اندیشی کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی ادامه داد: باید سیاست های اشتغالزا در قالب الگوی علمی و اجرایی در مناطق روستایی استان پیاده سازی شود و بخشداران در این زمینه نقش اثرگذاری می توانند ایفا کنند.

کد خبر 4465079

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =