تقاضای برکناری سخنگوی شورای شهر گرگان/ ادامه حواشی سفر به چین

گرگان- در صد و پنجمین جلسه شورای شهر گرگان، نیمی از وقت جلسه به مقوله سفر به چین پرداخته شد و یکی از اعضا به اظهار نظر سخنگوی شورا واکنش و خواستار برکناری وی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، شامگاه شنبه، صد و پنجمین جلسه شورای شهر گرگان با حضور اعضای شورای شهر، شهردار و مدیران شهرداری و با ریاست علی اصغر یوسفی برگزار شد.

یوسفی ضمن تشکر از شهردار گرگان بابت برگزاری جشنواره پاییز هزار رنگ، اظهار کرد: برنامه های فرهنگی، هنری و ورزشی خوبی در این مدت برگزار و باعث شادی مردم شد.

در ادامه جلسه، سعید رحیمی، عضو شورای شهر گرگان نسبت به اظهار نظر سخنگوی شورا در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص سفر به چین، واکنش تند نشان داد تا جایی که تقاضای برکناری سخنگوی شورای شهر را داشت.

وی گفت: در نشست خبری آقاملایی مسائلی بیان شده که شورا را زیر سوال برده و قرعه کشی را سوری خوانده است.

رحیمی افزود: آقاملایی برخلاف ماده پنج آیین نامه اجرایی تشکیلات شورا رفتار کرده و امانت داری را رعایت نکرده و باید مصوبات شورا و نه برداشت های شخصی خود را به سمع مردم برساند.

وی همچنین از امضاء ۶ عضو شورای شهر برای لغو سفر دو همراه شهردار به چین خبر داد.

رحیمی گفت: اگر عذرخواهی رسمی در صحن شورا اتفاق بیفتد قابل بخشش است.

عذرخواهی سخنگوی شورای شهر

در ادامه حمیدرضا آقاملایی با بیان این که برخی از سخنان که در فضای مجازی به بنده نسبت داده شده مورد تأیید من نیست، گفت: در نامه به صراحت آمده بود که رئیس کمیسیون گردشگری و رئیس شورای شهر به این سفر دعوت هستند.

وی افزود: عده محدودی می خواهند شورا را به حاشیه ببرند و بنده هم تأکید کردم که قرعه کشی صلاح نبود.

آقاملایی گفت: از برخی که نگاه تک بعدی داشته و از یک پازل یک تکه را جدا کرده و بزرگنمایی می کند استدعا دارم که نگاه خود را عوض کنند.

وی تصریح کرد: ما هم جایزالخطا هستیم و نباید خود را درگیر حواشی کنیم و از تمام کسانی که خاطر آن ها مکدر شده، عذرخواهی می کنم.

جایگاه شورا حفظ شود

در ادامه، دیگر عضو شورای شهر گرگان گفت: نباید وقت شورا را با این مسائل گرفت، تصمیمات براساس نظر اعضای شورا اتفاق می افتد و باید هم جایگاه شورا حفظ شود و هم قانون رعایت شود.

ناصر گرزین افزود: بیان شده که این قرعه کشی سوری بوده، این سخن بسیار اشتباه است و نباید خروجی شورا را زیر سوال برد.

وی تصریح کرد: کاش قانون شوراها را امتحان بگیرند و سخنگوی شورا باید مصوبات شورا را اعلام کنند.

سخنگوی شورا باید عصاره تصمیمات را به سمع مردم برساند

در ادامه حسین ربیعی، دیگر عضو شورای شهر گرگان اظهار کرد: من در جلسه گذشته گفتم که اگر اسم من درآید آن را به انسان های بی بضاعت می بخشم اما این سخن من توسط هیچ رسانه ای بازتاب داده نشد.

وی با بیان این که سخنگوی شورا باید خروجی شورا و عصاره تصمیمات را به سمع مردم برساند، گفت: با رفتن دو عضو شورا به چین با هزینه شخصی مخالفتی نداریم.

گفتنی است که در این جلسه ۲۳ لایحه به صحن شورا آمده بود اما به دلیل این که بیش از دو ساعت از وقت شورا به سفر به شرق دور گذشت، جزء دو مورد آن به بقیه پرداخته نشد.

لایحه شیوه نامه استفاده از ظرفیت خیران رأی آورد و لایحه پارکینگ های عمومی سطح شهر به کمیسیون برگشت داده شد.

کد خبر 4473222

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =