اجرای طرح ساخت ۲۰ مجسمه و ۳۰ دیوارنگاری تا پایان سال در تهران

به گفته مجتبی موسوی، سازمان زیباسازی شهر تهران در کنار انتشار فراخوان چهارمین سالانه هنرهای شهری تهران، ۲۰ طرح مجسمه و ۳۰ طرح دیوارنگاری را تا پایان امسال اجرا می‌کند.

مجتبی موسوی معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران درباره برنامه‌های هنری این سازمان به خبرنگار مهر گفت: با انتشار فراخوان‌های جذب ایده‌های هنری در زمینه دیوارنگاری و مجسمه‌های شهری، تعدادی از طرح‌های منتخب در حوزه هنرهای شهری انتخاب شده‌ که به زودی اجرا می‌شوند.

وی یکی از این برنامه‌ها را اجرای ۲۰ طرح مجسمه‌سازی معرفی کرد که با انعقاد قرارداد و آماده‌سازی از سوی هنرمندان، تا پایان سال جاری در سطح شهر تهران نصب می‌شوند.

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران همچنین از انتخاب آثار ششمین دوسالانه مجسمه‌های شهری و نمایش آن‌ها از آذرماه امسال خبر داد و بیان کرد: این دوسالانه به لحاظ ساختار اجرایی تفاوتی با دوره‌های پیشینش ندارد البته از نظر ارتقای سطح کیفی و تاکید بر تناسب آثار در محیط شهری، شرایطی را تعیین کرده‌ایم که در انتخاب مجسمه‌ها تاثیرگذار بوده است.

به گفته وی، دوسالانه مجسمه‌های شهری مجموعه‌ای از فعالیت‌ها و ایده‌های هنرمندان مجسمه‌ساز را به نمایش می‌گذارد و در این میان یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها این است که آثار منتخب با تامین هزینه، وارد فضای شهری شوند.

موسوی درباره دیوارنگاری نیز تاکید کرد: ما از چهارمین دوسالانه دیوارنگاری تعدادی طرح منتخب داریم که حدود ۳۰ اثر آن با هماهنگی هنرمندان تا پایان امسال و سایر طرح‌ها تا اوایل سال آینده روی دیوارها نقش خواهد بست.

سمپوزیوم طراحی و ساخت سردیس

وی در بخش دیگری از سخنانش درباره تصمیم پیشین سازمان زیباسازی شهر تهران برای حمایت از سمپوزیوم چوب که این روزها به دلیل تامین منابع مالی دچار چالش شده و در آستانه لغو است، تصریح کرد:‌ چون اطلاع نداشتیم و برنامه‌ای پیش‌بینی نشده بود نمی‌توانستیم مبالغی را که انجمن هنرهای تجسمی استان تهران در نظر داشت تقبل کنیم اما با بازنگری مجدد و تعدیل در هزینه‌ها قرار است ابزاری را که برای سمپوزیوم قبل خریداری کرده بودیم در اختیار هنرمندان قرار دهیم و همچنین از برگزاری سمپوزیوم چوب حمایت مالی داشته باشیم.

موسوی خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی اجرایی این سمپوزیوم با انجمن هنرهای تجسمی استان تهران است و ما در بحث اجرایی آن چندان ورود نکرده‌ایم.

چهارمین سالانه هنرهای شهری تهران

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران اظهار کرد: این روزها در حال سیاست‌گذاری برای چهارمین سالانه هنرهای شهری تهران نیز هستیم که قرار است پایان امسال تحت عنوان رویداد بهارستان برگزار شود فراخوان این برنامه هنری در حال تنظیم است تا این رویداد برای استقبال از فصل بهار با بخش‌هایی که در دوره‌های پیشین هم در نظر گرفته شده بود، برگزار شود.

وی اضافه کرد: این رویداد جزو رویدادهای جامع و مهمی است که بیشترین تعداد هنرمندان حوزه تجسمی در ادوار مختلف با آن همکاری داشته‌اند. تفاوت این دوره در بخش‌بندی رویداد است که پس از تکمیل سیاست‌گذاری در قالب فراخوان طی کمتر از ۱۵ روز آینده منتشر خواهد شد. دبیرکلی این دوسالانه را من برعهده دارم و مدیریت اجرایی در حوزه دیوارنگاری، مجسمه‌سازی، بخش محیطی و تخم‌مرغ‌های نوروزی به سه هنرمند محول می‌شود.

موسوی درباره برنامه‌های هنری سال آینده این سازمان نیز گفت: در زمینه دیوارنگاری و مجسمه‌سازی، متناسب با بودجه‌ای که سال آینده در اختیارمان قرار می‌گیرد، برنامه‌های متنوعی چون ورکشاپ و سمپوزیوم برگزار خواهیم کرد.

کد خبر 4446102

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =