کارگران مسلمان آمازون به شرایط کاری اعتراض کردند

جمعی از کارگران مسلمان آمازون با تجمع در مقابل یکی از انبارهای این شرکت خواستار تغییر شرایط کاری خود شدند زیرا زمان کافی برای نمازخواندن ندارند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسین ایج، کارگران مسلمان آمازون در انبار «شاکوپی» واقع در مینیاپولیس آمریکا بیم آن دارند که به دلیل  درخواست زمانی برای نماز خواندن از محل کارشان اخراج شوند.

در همین راستا گروهی از کارگران مرکز آمازون در مینیاپولیس با تجمع مقابل یکی از انبارهای آمازون خواستار تغییر شرایط کاری خود شدند. بیشتر این کارگران معترض، پناهجویان سومالیایی هستند.

این در حالی است که در مراکز توزیع آمازون تمام کارگران موظف هستند هر ساعت ۲۴۰ محموله را بسته بندی کنند. اما از آنجا که کارگران مسلمان باید روزانه ۵ بار نماز بخوانند ممکن است نتوانند خود را به سطح تعیین شده، برسانند. به گفته کارگران اگر آنها نتوانند عملکرد خود را به سطح مذکور برسانند، احتمالا اخراج می شوند.

کارگران آمازون در هر شیفت می توانند ۲ استراحت ۱۵ دقیقه ای و یک استراحت ۳۰ دقیقه ای داشته باشند. 

آمازون ادعاهای مختلف در این باره را رد کرده است. این شرکت اعلام کرده مدت زمانی کمتر از ۲۰ دقیقه برای کارگران مسلمان در نظرگرفته شده است. اما کارگران می توانند برای وقت نماز بیشتر از ۲۰ دقیقه، مرخصی ساعتی بدون حقوق بگیرند. 

این درحالی است که در ماه های گذشته چند کارگر آمازون درباره شرایط کاری نامساعد در این شرکت سخن گفته اند.

کد خبر 4488422

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 13 =