لزوم استفاده از نیروهای انقلابی/ فرهنگ دینی تقویت شود

بوشهر - ضرورت تقویت فرهنگ دینی، تاکید بر لزوم استفاده از نیروهای انقلابی و افزایش آمادگی مقابله با بلایای طبیعی از نکات مهم مطرح شده در نماز جمعه کنگان، آبدان و برازجان بود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد حمیدی‌نژاد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه آبدان اظهار داشت: برخی خود را به آتش می زنندکه به ریاست برسند. ریاست در اسلام نگاه تکلیف گرایی است. کسی که احساس تکلیف کرده، در انتخابات شرکت کند، دلش می خواهد رقیبش رای بیاورد تا مسئولیت از او برداشته شود.

امام جمعه آبدان اضافه کرد: همه مسئولین باید بدانند که مردم آقا هستند و مسئولین نوکر آنها هستند. رهبر معظم انقلاب می‌فرماید مسئولین باید واقعا بدانند که خدمت کار هستند. شما مسئولین اگر خدمت نکنید همان کار امریکا انجام داده اید.

وی افزود: پس از برخورد ناشایست یک نماینده با کارمند گمرک، مجلس شورای اسلامی در این برهه مهم وقت خود را صرف بررسی و حمایت از این نماینده می کند. مردم با حساسیت رفتار مسئولین را دنبال می‌کنند و نباید اجازه دهند که مسئولین متوهم شوند.

حمیدی‌نژاد بیان کرد: اگر ارتجاع اتفاق بیفتد آدم‌های انقلابی سرکار هستند اما مسیر انقلاب تغییر کرده است. انقلاب یعنی دگرگونی به سمت هدف بالا است . دعوا برسر تاج و عمامه نیست، اگر آخوند هم مانند شاه ادعای ریاست داشته باشد فرقی با هم ندارد.

وی گفت: سال ۵۷ انقلاب متولد شده و روز به روز به اهداف خود نزدیک‌تر شده است. امروز که انقلاب ۴۰ ساله شده یعنی ابتدای جوانی آن، برخی مسئولین حرکت انقلاب را کند می کنند، مسئولینی که دنبال اشرافی گری است و نسبت به مردم بی اعتنا است، آنها ضد انقلاب هستند، مسئولی که خود را جدای از مردم می داند. ما باید در انتخاب ها توجه کنیم، کسی را انتخاب کنیم که انقلاب را به جلو ببرد.

حمیدی‌نژاد بیان کرد: امام علی نسبت به فرمانداران سخت گیر است. باید در نظام اسلامی زندگی سطح پایین داشته باشند، ولی مردم در بهترین وضعیت داشته باشند. در نظام اسلامی باید مردم به رفاه کامل برسند، اما مسئولین نباید استفاده کنند، این دیدگاه اسلام است. همواره امام و رهبری خط را روشن می کنند.

وی افزود: امروز نباید این مشکلات را داشته باشیم، افراد انقلابی هستند اما برخی اجازه نمی دهند که افراد انقلابی امرو را در دست بگیرند. اگر مدیریت در دست افراد انقلابی باشد، مانند آنچه در زمینه موشکی که از همه جلو زدیم، در خودرو که به دست انقلابی‌ها نیست به جایی نرسیده‌ایم. بیدار باشیم، انقلاب رو به جلو می رود، حرکت کند می شود اما هیچ کسی نمی تواند جلوی حرکت این انقلاب را بگیرد.

امام جمعه آبدان اضافه کرد: چشم خود را باز کنیم، امروز آمریکا در حال افول است، می‌خواستند بشار اسد را در سوریه بردارند، اما امروز خودشان دارند خارج می شوند، در یمن همین طور، حزب الله که روزی همه می خواستند با اسراییل آن را نابود کنند، جلوی همه ایستاده است. در اروپا مردم بیدار شده اند، کسانی که در کشور نگاهشان به غرب است بدانند که ملت با آنها همراهی نمی کنند. این ملت با این رهبری پرچم انقلاب را به دست امام زمان خواهند داد.

لزوم افزایش آمادگی مقابله با بلایای طبیعی

حجت الاسلام حسن مصلح در خطبه های این هفته نماز جمعه برازجان با اشاره به روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی اظهار داشت: ترویج فرهنگ ایمنی یک ضرورت است و باید در این مسیر حرکت شود.

وی با تاکید بر توجه به مخاطرات ناشی از وقوع پدیده‌های طبیعی مانند زلزله، سیل، طوفان، خشکسالی اضافه کرد: شناسایی عوامل پیشگیری و کاهش خسارات ناشی از این پدیده‌ها ضروری است.

امام جمعه برازجان به تلاش های دشمنان برای ایجاد تغییر در نظام انقلاب اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: دشمن در این مسیر دنبال تغییر باور، افکار و رفتار مردم است که در سال ۸۸ این برنامه را عملیاتی کردند ولی شکست خوردند.

وی بیان کرد: تاکتیک جنگ نرم دشمن در فتنه ۸۸ دروغ بزرگ، شایعه سازی، استفاده از نمادهای مذهبی و ملی، شخصیت سازی، کشته سازی، استفاده از جاذبه‌های جنسی و ادعاهای بی‌جا بود.

مصلح با بیان اینکه منافقان در فتنه سال ۸۸ نقش پر رنگی را ایفا کردند و از کلیدی‌ترین نفرات این طرح بودند افزود: دشمنان در پیگیری هدف های خود که همانا تغییر ساختاری سیاسی جمهوری اسلامی بود شکست خوردند.

وی گفت: نقش منافقان در جامعه ایجاد عداوت، اختلاف ،دشمنی در جامعه، همکاری با دشمنان اسلام برای ضربه زدن به مسلمانان، شایعه پراکنی وتهمت زنی علیه رهبران جامعه اسلامی، تشویق مسلمانان به نافرمانی از دستورات رهبران خود، انجام فعالیت های جاسوسی علیه مسلمانان، مسخره کردن ارزش ها و مقدسات دینی، تشکیل جلسات سری علیه مسلمانان، فریب دادن مسلمانان ساده لوح در جامعه و ایجاد درگیری در میان مسلمانان بود.

لزوم تقویت فرهنگ دینی

شیخ خلیل افرا در نماز جمعه امروز اهل سنت کنگان به بحث خودسازی و ترک محرمات اشاره کرد و از نمازگزاران خواست که به وظایف خویش عمل کرده و از هر آنچه از خدا نهی شده دوری کنند و انجام واجبات و مستحبات را در دستور کار خود قرار دهند.

وی، یکی از عوامل زمینه‌ساز گناه را جهالت و نادانی نسبت به خدا، هدف آفرینش انسان و جهالت نسبت به آثار و پیامدهای دنیوی و آخروی گناه دانست و جهل را مرکز و پایه زشتی‌ها و موجب تباهی معاد انسان اعلام کرد و از نمازگزاران خواست که علم و دانش خویش را در مورد مسائل مهم زندگی بیشتر نمایند و در مورد هدف از خلقت جهان و آفرینش خویش بیشتر تدبر کنند.

امام جمعه موقت اهل سنت کنگان در خطبه دوم نماز به خطر دین گریزی و گرایش نسل جوان به فرهنگ غربی اشاره کرد و با تاکید بر اینکه دین گریزی یکی از دغدغه ها و تهدیدات موجود برای جوانان است، گفت: متاسفانه در سده‌های اخیر بخش عظیمی از جهان بعلت بمباران تبلیغاتی غرب و در مقابل عدم تقویت فرهنگ دینی و ایمانی، درگیر مکاتب الحادی شده است.

وی از علما و حکومت‌های دینی خواست در عملکرد خود تجدید نظر کرده، چرا که در دین خدا هیچ عنصر گریز وجود ندارد.

کد خبر 4491181

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =