کاهش ترافیک در گرو توسعه حمل و نقل شهری است

کرمان - شهردار کرمان کاهش ترافیک را در گروه توسعه حمل و نقل شهری دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شهرداری کرمان، سید مهران عالم زاده با بیان اینکه یکی از مسائل مهم در زیرساخت های اقتصادی کشور، «صنعت حمل و نقل» است، اظهار کرد: اگر بخواهیم به بخش های اقتصادی توجه ویژه ای داشته باشیم، باید به حمل و نقل نگاه جدی تری شود.

وی با بیان اینکه حمل و نقل دو بخش درون و برون شهری در کشور دارد، گفت: سرویس دهی مناسب، ارزان و مطلوب به شهروندان می تواند رضایتمندی شهروندان را به همراه داشته باشد.

عالم زاده تصریح کرد: اگر به بخش حمل و نقل توجه جدی شود، ترافیک در شهر ها کنترل خواهد شد و نیاز به اجرای زیرگذر یا روگذر با هزینه های سنگین نخواهیم بود.

وی اظهار کرد: اجرای تقاطع های غیر هم سطح علاوه بر ایجاد هزینه های سنگین برای شهر و شهرداری، کارایی لازم را نیز نخواهد داشت و در طول مدت اجرای پروژه مشکلات ترافیکی بیشتری را نیز به دنبال دارد.

عالم زاده با اشاره به اینکه از سال ۱۳۹۰، ۳۰ دستگاه اتوبوس پیشرو دیزل برای استفاده در حمل و نقل شهری خریداری شده است، افزود :کمتر از دو ماه از فعالیت آنها نگذشته بود که به دلیل مشکلات موجود در موتور، از این تعداد اتوبوس ۲۳ دستگاه اتوبوس غیرفعال به توقفگاه سازمان اتوبوس رانی منتقل شدند .

وی ادامه داد: در این راستا  باتوجه به نوسانات نرخ ارز و نبود اتوبوس نو در بازار، هشت دستگاه اتوبوس فعال که برگ معاینه فنی آنها نیز بررسی شده، جهت استفاده در ناوگان حمل و نقل شهر کرمان از یکی از کلانشهر ها خریداری شده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد اتوبوس هم اکنون پنج دستگاه اتوبوس به کرمان منتقل شده است، افزود: از امروز این تعداد اتوبوس وارد ناوگان حمل و نقل شهری می شود و تا چند روز آینده سه دستگاه دیگر نیز به این ناوگان افزوده خواهد شد.

وی گفت : از این تعداد اتوبوس دو دستگاه ویژه معلولان تجهیز خواهد شد.

شهردار کرمان از بهسازی ۲۳ دستگاه اتوبوس غیر فعال موجود در این مجموعه به زودی خبر داد و گفت: هم اکنون ۶۵ دستگاه اتوبوس متعلق به شهرداری است که به مردم خدمت رسانی می کند که با هشت اتوبوس خریداری شده و بهسازی ۲۳ دستگاه اتوبوس غیرفعال این مجموعه ، تعداد اتوبوس های فعال این ناوگان به ۹۶ اتوبوس افزایش خواهد یافت.

وی ضمن عذرخواهی از مردم کرمان به دلیل اینکه خدمات دهی به آنها در حد مطلوب نیست، ابراز امیدواری کرد: با بهبود وضعیت اقتصادی کشور بتوان در سال های آینده در جهت توسعه ناوگان حمل و نقل شهری گام های خوبی برداشته شود.

کد خبر 4491448

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 8 =