«پرسش از آینده شورای عالی انقلاب فرهنگی» با حضور سعیدرضا عاملی

مجله تصویری «زاویه» این هفته با حضور حجت‌الاسلام سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع «پرسش از آینده شورای عالی انقلاب فرهنگی» اختصاص خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجله تصویری «زاویه» این هفته با حضور حجت‌الاسلام سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع «پرسش از آینده شورای عالی انقلاب فرهنگی» اختصاص خواهد داشت. این برنامه چهارشنبه ۲۶ دی‌ماه ساعت ۲۱ از شبکه ۴ سیما پخش خواهد شد.

رهبر معظم انقلاب فلسفه وجودی شورای عالی انقلاب فرهنگی را انفاذ و تبیین فرهنگ انقلاب اسلامی و بازآرایی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی می دانند. ایشان در جایی دیگر این شورا را قرارگاه اصلی فرهنگ و علم کشور عنوان می کنند. این رسالت سنگین موجب می شود هم انتظارات از این شورا بالا باشد و هم دشواری های زیادی بر سر راه آن قرار داشته باشد.

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای رسیدن سریع تر این شورا به اهداف مهم خود، نیازمند سبک شدن و جوان شدن است. حجت‌الاسلام دکتر سعیدرضا عاملی با رأی اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، تنفیذ مقام معظم رهبری و با حکم رئیس جمهور، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی شد. عاملی به جای مخبر دزفولی که ۱۳ سال دبیری این شورا را بر عهده داشت به این سمت منصوب شده است. سعیدرضا عاملی، استاد علوم ارتباطات دانشگاه تهران و رئیس دانشکده مطالعات جهان اسلام دانشگاه تهران است.

محمدرضا مخبر دزفولی در دوران دبیری خود کوشش داشت شورای عالی انقلاب فرهنگی از جزئی نگری و روزمرگی به سوی نگاهی راهبردی حرکت کند. تدوین اسنادی همچون نقشه جامع علمی کشور، سند مهندسی فرهنگی و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نشانگر چشم انداز شورای عالی انقلاب فرهنگی در این دوران است. یکی از کارهای پیش روی سعیدرضا عاملی می تواند به سامان رساندن همین اسناد راهبردی و متعدد مصوب شورا باشد. اصلی ترین وظیفه شورای عالی انقلاب فرهنگی سیاست گذاری و رصد است. سیاست های زیادی روی میز این شورا قرار دارد که سعیدرضا عاملی وظیفه هماهنگی، پایش، بازنگری و اجرایی سازی آن ها را بر عهده دارد.

علی رغم دعوت از محمدرضا مخبر دزفولی در برنامه «زاویه»، وی این دعوت را نپذیرفت. لذا در برنامه این هفته حجت‌الاسلام سعیدرضا عاملی دبیر جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی با پرسش‌گری حبیب‌الله رحیم‌پور حضور خواهد یافت.

گفتنی است برنامه «زاویه» به تهیه‌کنندگی علی خواجه و با اجرای حبیب‌الله رحیم‌پور هر هفته چهارشنبه‌ها ساعت ۲۱ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

کد خبر 4512337

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =