بودجه۵۸۰ میلیاردی صندوق روستاییان/ دو برابر این اعتبار نیاز است

مدیرعامل صندوق بیمه های اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر با اشاره به اینکه بودجه سال آینده صندوق ۵۸۰ میلیارد تومان است،گفت: بیش از دو برابر این مبلغ برای سال ۹۸ روستاییان و عشایر نیاز است.

محمد رضا واعظ مهدوی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد بودجه سال ۹۸ صندوق روستاییان و عشایر گفت: در لایحه بودجه سال آینده برای صندوق بیمه ای اجتماعی روستاییان و عشایر ۵۸۰ میلیارد تومان اختصاص پیدا کرده است و تاپایان سال نیز ۶۰۰ میلیارد تومان از حق بیمه های افراد تحت پوشش به صندوق واریز می شود.

وی با اشاره به اینکه باید دو برابر مبلغ حق بیمه ها اعتبار برای صندوق در بودجه درنظر گرفته می شد، افزود: البته سازمان برنامه و بودجه و دولت اعلام کرده اند که اگر نقدا نتوانند اعتبار لازم روستاییان و عشایر را تامین کنند آن را جزء تعهدات خود قرار داده و طی چند سال آینده پرداخت خواهند کرد.

مدیرعامل صندوق بیمه های اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر تاکید کرد: تامین اعتبارات لازم جزء تعهدات دولت است و یکی وقتی پول نقد ندارد مانند زمان فعلی که جای بدهی های خود، اوراق مشارکت میدهد و یک وقتی هم عنوان می کند که طی دو یا سه سال آینده پرداخت می کند که برای صندوق ما اینگونه است.

واعظ مهدوی در مورد بیمه ۱۰۰ هزار روستایی و عشایر در سال جاری گفت: براساس قولی که به وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی داده بودیم قرار بود در سال جاری ۱۰۰ هزار روستایی و عشایر جدید تحت پوشش بیمه قرار گیرند که اینگونه نیز شد و هفته گذشته صدهزارمین نفر که فردی ۳۴ ساله از استان گلستان بود بیمه شد.

به گفته وی، استقبال بیمه شدگان از صندوق روند رو به رشدی را دارد که نسبت به سالهای گذشته نیز بیشتر شده است.

کد خبر 4523491

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =