تعاونی‌ها اقتصاد انسانی را جایگزین انسان اقتصادی کرده‌اند

همدان-مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان همدان بابیان اینکه تعاونی‌ها اقتصاد انسانی را جایگزین انسان اقتصادی کرده‌اند، گفت: تعاونی ها با گسترش اشتغالزایی به کاهش شکاف اقتصادی کمک می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد توصیفیان صبح شنبه در جمع مدیران و کارشناسان حوزه تعاون استان همدان گفت:تعاون و همیاری اقتصادی مردمی ترین و اجتماعی ترین بخش اقتصاد است که توسعه ثروت را تابع مستقیم نیروی انسانی قرار می دهد و با رویکردهای توانمندسازی اعضا می تواند همه شهروندان را متناسب با توان و قدرت خرید آنها وارد فرایندهای توسعه ثروت سازی کند.

وی افزود: تعاونی ها به‌ منظور اشتغالزایی، توسعه پایدار و فقرزدایی‌شکل گرفته‌ و اقتصاد انسانی را جایگزین انسان اقتصادی کرده اند.   

توصیفیان اضافه کرد: تعاونی ها با گسترش اشتغالزایی می توانند به کاهش شکاف اقتصادی و اجتماعی کمک می کنند و در استقرار عدالت‌ اجتماعی‌ و یکپارچگی‌ جامع و حفظ بهداشت‌ و محیط زیست‌ برای‌ سلامتی‌ افراد جامعه‌ نقش‌ مهمی‌ دارند.  

توصیفیان یادآورشد: تعاونی ها با کاهش‌ فاصله‌ طبقاتی‌در زمینه بهبود توسعه‌ مناسبات‌ انسانی‌ نقش‌ مثبتی‌ ایفا می کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان در ادامه عنوان کرد: مهمترین هدف و رویکرد در ترویج و گسترش تعاونی ها توانمندسازی اقشار کم درآمد جامعه است.

وی اظهار کرد: تعاونی‌ها سازمان های‌ تجاری‌ مردمی‌ هستند که‌ در همه‌ فعالیت های‌ اقتصادی‌ فعالیت‌ می‌کنند و برابری‌ منافع و خودمسئولیتی‌ از خصوصیات‌ ‌تعاونی ها است‌ که نشان‌ داده‌اند در شرایط مختلف‌ اجتماعی‌ و فرهنگی‌ نقش‌ مثبت‌ و اثرگذاری‌ دارند.

توصیفیان با اشاره به اینکه بخش تعاون با تجمیع سرمایه‌های‌ کوچک‌ در تعاونی ها می‌تواند به‌ توسعه‌ اقتصادی‌ اجتماعی‌ و فرهنگی‌ کمک‌ کند، افزود: افزایش‌ توان اقتصادی‌ خانواده‌ از ویژگی های‌ ‌ بخش‌ تعاون است.

کد خبر 4530722

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =