کتاب «فلسفه ملال» نقد و بررسی می‌شود

کتاب «فلسفه ملال» نوشته لارس اسونسن روز سه‌شنبه ۱۶ بهمن در مرکز فرهنگی شهر کتاب نقد و بررسی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست نقد و بررسی کتاب «فلسفه ملال» نوشته لارسن اسونسن روز سه‌شنبه ۱۶ بهمن در قالب نشست هفتگی شهر کتاب در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

این کتاب به تازگی با ترجمه افشین خاکباز توسط انتشارات فرهنگ نشر نو منتشر شده و نشست نقد و بررسی آن با حضور حسین شیخ‌رضایی، علی خدادادی شاهی‌وند و افشین خاکباز همراه خواهد بود.

پدیده‌ی ملال که در دوران پیشامدرن، به اشراف و برخی طبقات خاص محدود می‌شد از دوران رمانتیسم گسترش پیدا کرد و به‌تدریج به یکی از ویژگی‌های انسان مدرن بدل شد. ملال انسان را از درون می‌خورد و همچون غبار بی‌آن‌که دیده شود می‌آید و می‌رود. ملال با معنای هستی سروکار دارد و به همین دلیل هم در ذیل موضوعات فلسفی قرار می‌گیرد.

نویسنده «فلسفه ملال» تلاش کرده با رویکردی بینارشته‌ای و بهره‌گیری از متون فلسفی، ادبی، روان‌شناسی، الهیات و جامعه‌شناسی ما را به درک بهتری از ابعاد مختلف این مفهوم، نقشی که در زندگی ما دارد و واکنش‌های مختلفی که می‌توان در برابر آن نشان داد، برساند.

برنامه نقد این کتاب روز سه‌شنبه۱۶ بهمن از ساعت ۱۶:۳۰ در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود.

کد خبر 4530936

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =