نقاط مختلف استان بوشهر صحنه حضور حماسی مردم شد

بوشهر - مردم نقاط مختلف شهرها و روستاهای استان بوشهر حضوری گسترده و پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال داشتند.

به گزارش خبرنگار مهر، راهپیمایی ۲۲ بهمن در ۳۸ شهر و بیش از ۱۲۰ روستای استان بوشهر برگزار شد و مردم حضوری گسترده و پرشور در این راهپیمایی داشتند.

مردم استان بوشهر در کنار خلیج فارس با حضور گسترده و پرشور خود نشان دادند که پای این انقلاب و ارزش‌ها و آرمان‌های آن ایستاده‌اند و هیچگاه صحنه دفاع از این نظام و انقلاب را ترک نخواهند کرد.

امروز زن و مرد و پیر و جوان همه از هر گروه و سلیقه و گرایش با شعارها و پارچه نوشته‌های مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسراییل، آمریکا در چه فکریه بوشهر پر از مهدویه، جانم فدای یک لحظه عمر رهبر، لبیک یا خمینی لبیک یا حسین است، این سخن روح خدا خمینی است هیچ غلطی نمی کنه آمریکا به میدان دفاع از آرمان های امام و شهدا آمدند.

حضور گسترده مردم اهرم در صحنه

همزمان با سراسر کشور اسلامی  امت خدای جوی تنگستان شهر اهرم در زیر بارندگی شدید راهپیمایی ۲۲ بهمن را شکوه و جلوه دیگری دادند.

این راهپیمایی از میدان امام تا مصلی نماز جمعه اهرم برگزار شد و مردم حضورس گسترده و پرشور داشتند و نشان دادند که صحنه را هیچگاه خالی نخواهند کرد.

راهپیمایان با سر دادن شعار الله اکبر و شعار انزجار از دولت مردان امریکا، مرگ بر آمریکا، و فرزند نا خلفش در منطقه  مرگ بر اسرائیل، روباه پیر مرگ بر انگلیس، نوکر چشم گوش بسته آنها مرگ بر رژیم آل‌سعود انزار خود از دشمنان را اعلام کردند.

مردم تنگستان با شعارهایی همچون رهبر اگر فرمان دهد جان را نثارش می کنم و این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده، بیعت مجدد خود را با آرمان‌های بلند امام (ره)، انقلاب اسلامی شهداء و میثاق  مجدد خود را با مقام عظمای ولایت مقام معظم رهبری اعلام داشتند.

خلق حماسه در جزیره خارگ با حضور شیعه و سنی

محمود رضایی بخشدار ویژه خارگ در مراسم راهپیمایی ٢٢ بهمن جزیره خارگ اظهار داشت: امروز اهالی شریف جزیره خارگ حماسه ای دیگر آفریدند؛ در شرایط نامساعد جوی جزیره خارگ شاهد خیل عظیم جمعیت در جزیره مقاوم خارگ بودیم که این نشان از آگاهی اهالی شریف این جزیره است.

وی افزود: خواهران و برادران اهل سنت و تشیع جزیره خارگ امروز دوشادوش یکدیگر حضور پرشور و معنا پیام مشخصی برای دشمنان این انقلاب شکوهمند اسلامی ارسال کردند، خارگ و خارگی همیشه یاداور استقلال و شکوه هستند.

بخشدار ویژه خارگ تصریح کرد: این جزیره بعنوان یکی از مرکز تاثیر گذار در منطقه با اتکا با جوانان ایران اسلامی با امنیت و ارامش در حال صادرات نفت و محصولات پتروشیمی است اگر به سال ها حکومت فساد شاهنشاهی مراجعه کنیم به اقتدار امروز ایران اسلامی پی خواهیم برد، خارگ نماد اقتصادی مقاومتی و خودکفایی در صنعت نفت ایران است.

رضایی گفت: باید قدردان حضور پرشور مردم در این راهپیمایی باشیم، خدمت و خدمات به این مردم صبور را وظیفه خود بدانیم و اقدامات صورت گرفته به اطلاع مردم برسانند.

در بردخون همه آمدند/حماسه حضور تداعی شد

امروز بردخون بار دیگر حماسه ای دیگر تکرار شد، پیر و جوان، زن و مرد، دختر و پسر، کشاورز، کارمند، نظامی، صیاد، دانش آموز و فرهنگی و از هر قشر و گروه حاضر بودند.

همه آمده بودند تا حماسه ای تکرار کنند و از آرمان ها، دستاوردها و رهبر و نظام خود حمایتی دوباره کنند و چه خوبی مردمی داریم که در هیچ زمان دست از انقلاب و نظام خود برنمی دارند.

طبق برنامه ریزی قبلی مسیر راهپیمایی از مسجد جامع تا شهدای گمنام تعیین شده بود اما به دلیل بارندگی و آبگرفتگی معابر و کوچه ها به ناچار مردم در مسجد تجمع کردند وبرنامه های خود را اجرا نمودند اما بی صبرانه در انتظار راهپیمایی بودند و مسؤولان مراسم با وجود بارندگی و شرایط خاص جوی تصمیم گرفتند راهپیمایی از مسجد جامع تا بوستان شهدای گمنام برگزار شود و چه شوقی داشتند.

مردم در این ۴۰ سال هیچگاه از انقلاب و نظام فاصله نگرفته اند و با همه سختی ها و مشکلات پای آرمان های خود ایستاده اند و تا همیشه همراه و یار انقلاب خواهند ماند.

پس از تجمع مردم در مسجد جامع برنامه های متنوعی اجرا شد و مردم با شعارهای کوبنده بار دیگر اقدامات و نقشه های دشمن را محکوم کردند و بر حمایت دوباره خود از نظام اسلامی اعلام نمودند.

بخشدار بردخون در جمع مردم این شهر با تقدیر از مردم انقلابی و همیشه در صحنه گفت: خدماتی که به برکت انقلاب اسلامی به مردم عظا شده یک لطف نیست بلکه یک وظیفه است که به واسطه مسئولیت ها بر گردن ما نهاده شده است.

علی اخلاقی افزود: ما ۴۰ سال است که سخت ترین محدودیت ها را تحمل می کنیم، شاید کلمه تحریم به دلیل تکرار زیاد تبدیل به کلیشه شده اما این کلیشه ای است که مردم با پوست و گوشت و استخوان خود در تمام لحظات زندگی درک کرده اند.

وی اضافه کرد: خون هزاران شهید به پای این نهال انقلاب ریخته شده تا امروز درختی تناور تبدیل شده که هیچ تبری حتی فکر خام ضربه زدن به آن را نمی کند.

اخلاقی ابراز داشت: به جرأت می گویم که مردم ما در ۲۲ بهمن ۹۷ از بهمن ۵۷ بسیار مؤمن تر و انقلابی تر هستند و صراحت ما علیه دشمن بیشتر شده است.

بخشدار بردخون ادامه داد: دشمن با نظام سلطه در نهاد بشریت است، ذات آدمی تنفر از سلطه گری است و زمانی که دشمنی سلطه گران فزونی می گیرد خشم جهانیان از او بیشتر می شود.

وی با بیان اینکه در دهه فجر پروژه هایی با اعتبار بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال در زمینه های مختلف بهره برداری یا عملیات آن آغاز شده، گفت: جا دارد از همه مدیران اجرایی استان، شهرستان و بخش و همراهی دلسوزان و امام جمعه، شوراهای اسلامی شهر و روستا، دهیاران، شهرداری بویژه مردم بخش تقدیر کنیم.

بخشدار بردخون ضمن دعوت اقشار مختلف در استقبال از رییس جمهور در چند روز آینده، گفت: حضور رییس جمهور و اعضای هیات دولت در جنوب استان پیام آور عمران و آبادانی خواهد بود و انتظار داریم اقشار مختلف مردم همراهان خوبی در این برنامه ها باشند.

در ادامه برنامه های متنوعی اجرا شد و قطعنامه راهپیمایی قرایت گردید و راهپیمایان با شعار الله اکبر آن را تأیید نمودند.

نظیر این راهپیمایی در روستاهای بخش بردخون نیز برگزار شد.

حضور گسترده دیری‌ها در راهپیمایی

مردم شهرستان دیر در نقاط مختلف شهری و روستایی حضوری گسترده و پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن داشتند.

امام جمعه دیر استان بوشهر در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن شهر دیر گفت:حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن دشمن شکن و نشانگر بیداری و وفاداری آنان به نظام و آرمان های امام و شهیدان است.

حجت الاسلام سید علی حسینی خاطرنشان کرد: امروز دشمن با جنگ رسانه ای و تبلیغاتی به ملت القا می کند که به انقلاب افتخار نکنند و قصد دارد که مردم از ادامه مسیر انقلاب مایوس کند.

وی اضافه کرد: سرنگونی رژیم شاه، برخورداری از رهبری امام و امروز مقام معظم رهبری ، ایستادگی ملت در مقابل منافقین و هشت سال دفاع مقدس، استقلال سیاسی، آزادی، انتخابات در کشور، خودباوری و خودکفایی، پیشرفت های عمرانی، آموزشی، بهداشتی و احیا اسلام در جهان بزرگ ترین دستاورد انقلاب اسلامی و افتخارات بزرگ انقلاب است.

خروش مردم آبپخش

راهپیمایی ۲۲ بهمن صبح امروز با حضور گسترده و باشکوه مردم همیشه در صحنه آب پخش برگزار شد.

این مراسم در حالی برگزار شد که باران رحمت الهی هم در حال باریدن بود و بارش باران نتوانست مانع حضور دریایی مردم شود.

امام جمعه آب‌پخش با تقدیر از حضور گسترده و پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن بیان کرد: هیچ چیزی مانع از حضور گسترده و پرشور مردم در راهپیمایی نمی‌شود و این مردم همیشه در صحنه حضور خواهند داشت.

حجت‌الاسلام خداداد رضایی بیان کرد: مردم ایران اسلامی ثابت کرند که هیچ ترسی از هیچ کشوری ندارند و امروز انزجار خود از استکبار جهانی را با فریادهای بلند بیان کردند.

کد خبر 4539270

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 17 =