مسئولان پاسخگوی مشکلات باشند/توجه به بیانیه رهبری ضروری است

کرج - نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با تأکید بر اینکه مسئولان باید پاسخگوی مشکلات به وجود آمده باشند، گفت: توجه به بیانیه رهبری ضروری است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کرج ضمن قدردانی از حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی یوم‌الله بیست و دوم بهمن، اظهار کرد: دشمنان نظام اسلامی از مدت‌ها پیش برنامه‌ریزی کرده و مدعی بودند کاری می‌کنند که این مراسم شکست بخورد.

وی با تأکید بر اینکه فشارهای دشمنان با تحریم‌ها و حمله‌های تروریستی بیشتر شده است، گفت: دشمنان برای تحقق اهداف خود دست به اقدامات مذبوحانه‌ای زدند تا مردم به‌هیجان‌آمده و در مراسم راهپیمایی بیست و دوم بهمن شرکت نکنند، اما مردم باایمان ایران با توکل به خدا با رهبری بیعت مجدد کرده و از آرمان‌های نظام محافظت کردند.

خطیب جمعه کرج بابیان اینکه راهپیمایی امسال باشکوه‌تر از همیشه برگزار شد، گفت: این حرکت عظیم و متحدانه مردم نمایش قدرت نرم نظام در مقابل دشمن بود. حرکتی که دوستداران انقلاب را در همه جای دنیا خوشحال کرد.

به گفته نماینده ولی‌فقیه در استان البرز این حماسه مردمی قطعاً به بیگانگان این مهم را فهماند که ملت ایران اسلامی فریب حیله‌های خائنانه را نخواهد خورد و به برخی مسئولان نیز فهماند که راه عبور از مشکلات تسلیم شدن در مقابل دشمن نیست بلکه توجه به داخل است.

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه مردم از عملکرد برخی مسئولان در مواجه با مشکلات گلایه دارند، گفت: مردم ثابت کرده‌اند از انقلابی که برای آن خون داده‌اند عبور نمی‌کنند و همیشه درصحنه حاضر هستند.

مردم با حضور پرشور خود در راهپیمایی یوم‌الله بیست و دوم بهمن نشان دادند که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند کندوی با اشاره به اینکه مردم غیور ما برای بار چهلم آمریکا را روسیاه و خار کردند، گفت: مردم با حضور پرشور خود در راهپیمایی یوم‌الله بیست و دوم بهمن نشان دادند که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند کند.

خطیب جمعه کرج در بخش دیگری با اشاره به اینکه سالروز درگذشت ام ابنین، همسر علی ابن ابی‌طالب (ع) مزین به نام تکریم از مادران و همسران شهید است، گفت: این روز بهانه‌ای است تا از ایثار و فداکاری همسران و مادران شهید قدردانی شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با تأکید بر اینکه باید به دیدن خانواده‌های شهدا برویم، گفت: از مدیران استانی تشکر می‌کنم که در این زمینه به وظایف خود عمل می‌کنند. بیش از ۷۰ دستگاه استان در این حوزه فعال هستند و حدود ۴۴ دستگاه نیز یا کاری نکرده‌اند یا خیلی ضعیف عمل کرده‌اند این مهم باید جبران شود.

آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه شهادت متوقف شدنی نیست، گفت: تا مبارزه وجود دارد شهادت نیز وجود خواهد داشت. هفته گذشته یک وهابی تندرو گلوی یک کودک شش‌ساله شیعه را جلوی چشم مادرش آن‌هم در شهر پیامبر، برید و مجامع بین‌المللی نیز مقابل این جنایت سکوت کردند اما جریان خون این کودک به‌زودی ریشه کفر و خباثت آل سعود را می‌خشکاند.

خطیب جمعه کرج در ادامه به حادثه تروریستی زاهدان و به شهادت رسیدن جمعی از پاسداران اشاره کرد و گفت: این حادثه نشانگر این است که انقلاب به اهدافش رسیده به‌طوری‌که دو روز پس از راهپیمایی چنان سیلی خورده که تحمل نکردند و دست به این حمله تروریستی زدند.

انقلاب اسلای ثمرات فراوانی برای منطقه داشته و منشأ به وجود آمدن نهضت‌های استکبارستیزی مثل حزب‌الله لبنان بودنماینده ولی‌فقیه در استان البرز با تأکید بر اینکه دشمنان توان رودررویی با ما را ندارند، گفت: آن‌ها با اقدامات مذبوحانه اقدام به ترور کور کردند، اما مردم ما راه درست را پیداکرده و با تمام سنگ‌اندازی‌ها برای رسیدن به اهداف عالیه از پای نخواهند نشست.

آیت‌الله حسینی همدانی شهادت پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی زاهدان را تبریک گفت و افزود: باید به خانواده‌های شهدای این حادثه به دلیل فقدان عزیزانشان تسلیت بگوییم.

وی با تأکید بر اینکه امروز جبهه مقاومت در لبنان پرچم مبارزه با ظلم را به دست دارد، گفت: حزب‌الله هزینه‌های این مهم را می‌پردازد، بیست و هفتم بهمن‌ماه سال گذشت شهادت دو روحانی مبارز لبنانی است که از بنیان‌گذاران جنبش مقاومت اسلامی و حزب‌الله در لبنان هستند.

خطیب جمعه کرج با اشاره به موج بیداری که انقلاب اسلامی در دنیا به راه انداخته است، گفت: این موج ثمرات فراوانی برای منطقه داشته و منشأ به وجود آمدن نهضت‌های استکبارستیزی مثل حزب‌الله لبنان بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با تأکید بر اینکه خط شهادت فقط مربوط به ایران نیست، گفت: این فرهنگ بزرگ در همه جای دنیا مشتری دارد. به‌طوری‌که شاهد قیام‌های بسیاری در آمریکا علیه نژادپرستی آن‌هم توسط مسلمانان بوده و هستیم.

آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به برکات خون شهدا، گفت: با همه برکاتی که خون شهدا برای ایران داشته؛ خیلی ناراحت‌کننده است که می‌بینیم مشاور رئیس‌جمهور در رابطه با شهادت عزیزان و نور چشمان ما که اگر خواب راحت و آرامشی داریم به خاطر بیداری پاسداران است، این‌گونه اظهارنظر می‌کند و می‌نویسد «ما در دام چرخه خونین و باطل انتقام نخواهیم افتاد، مسئولیت بر عهده آمران است و دیه بر عهده عاقله است». بیش از ۲۰ نفر از پاسداران سپاه به شهادت رسیده‌اند به‌جای دلجویی و دلگرمی می‌گویند ما انتقام نمی‌گیریم.

انشالله به‌زودی دست انتقام خداوند تعالی توسط فرزندان غیور ایران اسلامی برای مسببان حادثه تروریستی زاهدان، جهنمی سوزان ایجاد خواهد کردوی تأکید کرد: اینکه گفته می‌شود ما در دام چرخه خونین انتقام نمی‌افتیم منظور از ما چه کسی است، این ما در داخل نظام است یا از بیرون دیکته می‌شود. وقتی اطلاعات ندارید نظر ندهید و پز روشنفکری ندهید.

خطیب جمعه کرج با طرح این سؤال که این حرف‌ها برای خوشایندی چه کسانی زده می‌شود؟ گفت: انتقام مظلوم را گرفتن جزو فرهنگ ما است، مگر منتظر امام زمان (عج) نیستید؟ شعار قیام امام «یالثارات الحسین» است. امام برای خونخواهی حسین (ع) قیام می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با طرح این سؤال که چرا برخی نسبت به شهدا کم ارادتی می‌کنند، گفت: انشالله به‌زودی دست انتقام خداوند تعالی توسط فرزندان غیور ایران اسلامی برای مسببان این حادثه جهنمی سوزان ایجاد خواهد کرد.

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری به بیانیه رهبری اشاره کرد و گفت: این بیانیه سومین بیانیه ایشان برای جوانان است که حاوی پیام‌های زیادی است، این بیانیه از روی صداقت و صمیمت نوشته‌شده و احتیاجی به توضیح و نظریه‌پردازی ندارد و باید به آن عمل کنیم.

وی با تأکید بر اینکه رهبری در این بیانیه راه آینده را مشخص کرده است، گفت: مجلس، دولت و دستگاه‌ها باید از بیانیه رهبری بهره بگیرند. در تنظیم قوانین، سیاست خارجی و داخلی، اقتصاد و حوزه فرهنگ باید از این بیانیه بهره گرفته شود.

خطیب جمعه کرج اضافه کرد: توجه به بیانیه رهبری نشان می‌دهند که کشور چرا به مشکلات دچار شده است، راه‌حل مشکلات نیز بیان‌شده است.

بی‌توجهی به شعارهای انقلاب در برهه‌ای از تاریخ چهل‌ساله خسارت به بار آورده است، باید ببینیم چه کسانی به شعارهای انقلاب بی‌تفاوت بوده‌اندنماینده ولی‌فقیه در استان البرز با تأکید بر اینکه مخاطبان نامه رهبری باید اهل عمل باشند، گفت: عمل به نامه رهبری نباید در جلسه برگزار کردن و همایش خلاصه شود.

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه گام دوم انقلاب زمان پاسخگویی و بیان عملکردها است، گفت: بسیاری در این مدت کارهای انجام داده‌اند به‌خصوص سران قوا، درمیان اقشار مردم حاضر شوند و پاسخگو باشند، نمی‌شود با فرافکنی و شلوغ‌بازی از پاسخگویی فراری شوند.

وی با تأکید بر اینکه در حوزه مطالبه گری کوتاه نمی‌آییم، گفت: مسئولان باید پاسخگویی مشکلات به وجود آمده، باشند. در بیانیه رهبری آمده است، بی‌توجهی به شعارهای انقلاب در برهه‌ای از تاریخ چهل‌ساله خسارت به بار آورده است، باید ببینیم چه کسانی به شعارهای انقلاب بی‌تفاوت بوده‌اند.

خطیب جمعه کرج بابیان اینکه نباید جلوی پای انقلاب سنگ‌اندازی شود، گفت: رهبری بابیانی منطقی فرمودند؛ جمهوری اسلامی اشتباهات خود را می‌پذیرد. حالا عده‌ای روی این حرف مانور داده و تبدیل به تیتر یک روزنامه‌ها می‌کنند درحالی‌که حرف‌های کاربردی دیگری زده‌شده است، اینجا حب و بغض‌ها خودش را نشان می‌دهد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با تأکید بر اینکه همه باید به بیانیه رهبری توجه کنند، گفت: ایشان فرمودند؛ جوانان عزیز در سراسر کشور بدانند که همه راه‌حل‌ها در داخل کشور است، اینکه کسی گمان کنند مشکلات اقتصادی صرفاً ناشی از تحریم‌ها است و علت تحریم هم مقاومت ضد استکباری و تسلیم نشدن در برابر دشمن است پس راه‌حل زانو زدن در برابر دشمن و بوسه زدن بر پنجه گرگ است، خطایی نابخشودنی است.

اگر بنده موضعی نسبت به مسئله‌ای داشته باشم به‌صراحت عرض می‌کنم، نظرات خودم را در خطبه‌ها اعلام می‌کنمآیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری با اشاره به برگزاری جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام که فردا برگزار می‌شود، گفت: انشا الله در این جلسه بدون تأثیرپذیری از فشارهای جهانی و وادادگان داخلی برای آن چیزی که به صلاح کشور در آینده است تصمیم‌گیری شود. گروه‌های مختلفی از دلسوزان نظام و مراجع عظام و رهبری نگرانی و مخالفت خودشان را با این معاهده و امثال آن‌که بدتر از ترکمنچای است را ابراز کرده‌اند. تصویب لایحه با حرف‌هایی که اخیراً اروپایی‌ها زده‌اند تبعات خطرناکی برای کشور خواهد داشت در این فضا باید مصالح واقعی دیده شود.

وی گفت: خیلی بد است که در این فضا برخی از مسئولان تهدید می‌کنند و تصمیم گیران را در معرض تردید قرار می‌دهند.

خطیب جمعه کرج با تأکید بر اینکه برخی از مسئولان اعلام کرده‌اند که تضمین نمی‌دهیم با امضای این معاهده مشکلات اقتصادی حل شود، گفت: دلیل اصرار برای تصویب این معاهده معلوم نیست در مورد برجام نیز تهدید کردند و یکی از آقایان در جلسه‌ای مدعی شد اگر مجلس این را تصویب نکند بابت هرروز تأخیر، کشور بیش از ۱۰۰ میلیون دلار ضرر می‌کند، دیدیم ۲۰ دقیقه‌ای برجام را تصویب کردند و چه شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با تأکید بر اینکه خسارت این‌گونه معاهده‌ها کاملاً مشخص است، گفت: ما باید صنعت هسته‌ای را دوباره احیا کنیم تا بتوانیم مشکلات کشور را حل کنیم.

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری تأکید کرد: اگر بنده موضعی نسبت به مسئله‌ای داشته باشم به‌صراحت عرض می‌کنم، نظرات خودم را در خطبه‌ها اعلام می‌کنم، اگر در جلسه‌ای مطلبی اعلام می‌شود باید از طریق روابط عمومی دفتر نقل‌قول شود در غیر این صورت اعتباری ندارد.

کد خبر 4542811

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 10 =