پزشکان مکلف به استفاده از دستگاه کارت‌خوان شدند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با الحاق بندی به لایحه بودجه، کلیه پزشکان و حرف پزشکی را مکلف به استفاده از پایانه فروشگاهی از ابتدای سال ۹۸ کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی نوبت صبح روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بندهای درآمدی لایحه بودجه، وکلای ملت با الحاق بندی به لایحه بودجه سال ۹۸ کلیه صاحبان مشاغل پزشکی را مکلف کردند از ابتدای سال ۹۸ از صندوق مکانیزه فروش استفاده کنند.

بر اساس بند الحاقی یک تبصره ۶ لایحه بودجه، کلیه صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی ایران و یا سازمان دامپزشکی ایران صادر می شود، مکلفند در چارچوب آیین نامه تبصره ۲ ماده ۱۶۹ قانون مالیات های مستقیم از ابتدای سال ۹۸ از پایانه فروشگاهی استفاده کنند.

همچنین با الحاق بند دیگری به این تبصره، کلیه مراکز درمانی اعم از دولتی، خصوصی، وابسته به نهادهای عمومی، نیروهای مسلح، خیریه ها و شرکت های دولتی مکلفند ۱۰ درصد از حق الزحمه یا حق العمل پزشکی پزشکان را که به موجب دریافت وجه صورت حساب های ارسالی به بیمه ها یا نقدا از طرف بیمار پرداخت می شود، به عنوان علی الحساب مالیات کسر کنند و به نام پزشک مربوط تا پایان ماه بعد از صدور صورتحساب به حساب سازمان امور مالیاتی کشور واریز کنند.

مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس و وزیر بهداشت در دولت اصلاحات در جریان بررسی این بند، گفت: این تصور که پزشکان یا جامعه پزشکی خلافکار هستند و فرار مالیاتی دارند، اشتباه است و نباید چنین جوی در جامعه و مجلس وجود داشته باشد.

این در حالی است که روز گذشته مرکز پژوهش ها در گزارشی که در مجلس توزیع شد، از فرار مالیاتی ۶ هزار و ۷۰۰ میلیاردی پزشکان خبر داده بود.

کد خبر 4547542

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =