نشست نقدعلمی کتاب صلاحیت و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری برگزارشد

نشست علمی نقد کتاب «صلاحیت و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری» در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، نشست علمی نقد کتاب «صلاحیت و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری» با حضور دکتر غلامرضا مولا بیگی معاون نظارت و بازرسی دیوان عدالت اداری به عنوان نویسنده اثر، دکتر وحید آگاه، دکتر علی محمد فلاح زاده، دکتر مهدی هداوند همگی از اعضای هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی و دکتر مرتضی نجابت خواه، دانشیار دانشگاه مازندران در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.

وحید آگاه عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی کتاب «صلاحیت و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری» را تنها کتاب جامع کاربردی در زمینه قانون فعلی دیوان دانست و افزود: این کتاب چندین بار تجدید چاپ شده است و مطالب آن دارای اصالت است که این حاصل ۱۵ سال تجربه قضاوت دکتر مولا بیگی و حضور بیش از یک دهه ایشان در دیوان عدالت اداری می‌باشد.

علی محمد فلاح زاده عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی اشراف و تسلط کامل نویسنده بر ابعاد صلاحیت و دادرسی دیوان را از ویژگی‌های بارز کتاب «صلاحیت و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری» خواند و افزود: جامعیت، دوری از ذکر مطالب تکراری و نکات دست اول علمی، فهرست مطالب مطلوب را از نکات برجسته این کتاب خواند و نقدهایی نیز مانند کوتاه بودن مقدمه، لزوم ویرایش مجدد، اصلاح منابع و برخی نکات ماهوی در باب نظرات نویسنده در خصوص نفع خواهان در دیوان و صلاحیت و آئین دادرسی را به این کتاب وارد دانست.

مهدی هداوند از دیگر اعضای هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به اینکه اگر کتابی جایگاهی نداشته باشد فرصت نقد پیدا نمی‌کند، گفت: در تقسیم بندی کتب حقوق اداری، کتاب «صلاحیت و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری» از جایگاه بالایی برخوردار است و در میان کتاب‌های کاربردی و عملی؛ این کتاب یک راهنمای عملی برای همه فعالان جامعه حقوقی اعم از وکلا، دانشجویان و دانش آموختگان رشته حقوق و حتی قضات است. و از مهمترین ویژگی‌های این کتاب دوری از گزافه گویی می‌باشد و آنچه را که هست، بسیار دقیق، مستند و ساده بیان کرده و این مهم، هنری نیست که همه از آن، برخوردار باشند.

غلامرضا مولا بیگی معاون نظارت و بازرسی دیوان عدالت اداری در پایان ضمن تشکر از اساتیدی که کتاب «صلاحیت و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری» را به چالش کشیدند گفت: تمامی نقدها را در چاپ بعدی کتاب لحاظ می‌کنم و نیز وعده چاپ کتاب‌های مفیدتری را در این حوزه دادند.

این نشست در تالار دفاع دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی و به همت «انجمن علمی دانشجویی دانشکده حقوق دانشگاه علامه طباطبایی»، «دیوان عدالت اداری» و «انجمن علمی ایرانی حقوق اداری» برگزار شد.

کد خبر 4563344

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 8 =