بازگرداندن ملک تجاری ۱۰۰ میلیارد تومانی به اموال صندوق بازنشستگی

مدیرکل امور حقوقی و استان‌های صندوق بازنشستگی کشوری، از بازگرداندن یک ملک تجاری به ارزش ۱۰۰ میلیارد تومان به اموال و سرمایه‌های بازنشستگان این صندوق خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید حسین ساقی مدیرکل امور حقوقی و استان‌های صندوق بازنشستگی کشوری اظهار داشت: اداره کل حقوقی صندوق بازنشستگی کشوری با همکاری هلدینگ عمران و ساختمان تراز پی ریز و با پیگیری‌های حقوقی و قانونی، توانست یک ملک تجاری متعلق به صندوق و بازنشستگان عزیز را که غیرقانونی به یک شرکت تجاری واگذار شده بود، به اموال صندوق بازگرداند.

وی با بیان اینکه وظیفه صندوق بازنشستگی کشوری حراست از سرمایه‌های موجود است گفت: این ملک در خیابان باب همایون و محله بازار تهران به مساحت ۲۱۸۰ متر مربع واقع شده و در مجموع از ۹۷ واحد تجاری تشکیل شده است.

ساقی یادآور شد: ارزش این ملک تجاری ۱۰۰ میلیارد تومان است که خوشبختانه پس از ماه‌ها تلاش و پیگیری حقوقی به مجموعه اموال صندوق بازگشت.

مدیرکل امور حقوقی و استان‌های صندوق بازنشستگی کشوری همچنین گفت: این اداره کل در حال حاضر پیگیر قانونی بازگشت اموال دیگری چون ملک مینی سیتی تهران، عظیمیه کرج و دو ملک واقع در خیابان‌های مطهری و سپهبد قرنی است که در صورت تعیین تکلیف آنها، اطلاعات و جزئیات بازگشت این اموال به صندوق بازنشستگی کشوری در اختیار بازنشستگان عزیز به عنوان سرمایه داران اصلی این صندوق قرار خواهد گرفت.

ساقی در خصوص رسیدگی به پرونده‌های مطرح در دیوان عدالت اداری نیز گفت: خوشبختانه امسال دیوان عدالت اداری رضایت خوبی نسبت به سایر دستگاه‌ها از عملکرد صندوق بازنشستگی در حوزه پاسخگویی و شفافیت داشته است. بر همین اساس، در سال جاری تعداد پرونده‌ها و آرای صادره از دیوان حدود ۲۰ هزار پرونده بوده که به ۱۱ هزار پرونده کاهش داده شده است.

وی اظهار داشت: پیگیری سایر مطالبات صندوق و شرکت‌های تابعه نیز با جدیت در حال پیگیری است که متعاقباً نتیجه آن اعلام می‌شود.

کد خبر 4565115

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =