محرومیت سه ماهه ۵۱ راننده متخلف از رانندگی در ایلام

ایلام - سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی ایلام گفت: گواهینامه ۵۱ راننده متخلف در استان به علت داشتن بیش از ۳۰ نمره منفی توسط این پلیس ضبط و از رانندگی محروم شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ ابوالفضل کوهزادی عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس ماده ۷ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی ۵۱ راننده متخلف که نمرات منفی گواهینامه آنها به حدنصاب ۳۰ رسیده بود توسط پلیس شناسایی و گواهینامه رانندگی آنان ضبط و مدت سه ماه از رانندگی محروم شدند.

وی با اشاره به ماده ۷ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی افزود: کسب ۳۰ نمره منفی برای بار اول و ۲۵ نمره منفی برای بار دوم و کسب ۲۰ نمره منفی برای بار سوم در سوابق هر راننده امکان ارائه خدمات صدور، المثنی، و یا تعویض مقدور نمی‌باشد.

کوهزادی افزود: رانندگانی که برای اولین بار مقدار نمره منفی موجود در گواهینامه آنان به عدد ۳۰ رسیده است در صورت ابلاغ پلیس راهور موظفند حداکثر یک ماه پس از دریافت ابلاغ، گواهینامه خود را تسلیم پلیس راهور کنند و در صورت عدم تسلیم مدت محرومیت و مجازات‌ها به میزان دو برابر افزایش خواهد یافت.

وی گفت: برابر تبصره ۲ ماده ۷ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در صورتی که متخلف به مدت ۶ ماه از زمان ارتکاب به آخرین تخلف منجر به کسب نمره منفی و مرتکب هیچ گونه تخلف رانندگی نشود تمامی نمرات منفی آن بلا اثر می‌شود.

وی اضافه کرد: رانندگان می‌توانند برای اطلاع از میزان نمره منفی موجود در گواهینامه خود، شماره گواهینامه را به سامانه پیامکی ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ ارسال کنند.

سرپرست پلیس راهور استان در پایان با تاکید بر ممنوعیت رانندگی در زمان محرومیت گفت: در صورتی که رانندگان در زمان محرومیت مبادرت به رانندگی و هدایت وسیله نقلیه کنند در حکم بدون گواهینامه بوده و همانند افراد فاقد پروانه رانندگی مشمول مجازت قانونی خواهند شد.

کد خبر 4590887

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =